W obecnych czasach kryzysu nie każdy z nas ma ochotę na organizację wielkiego wesela za kilkadziesiąt tysięcy złotych. Wiele par młodych decyduje się na skromniejszą uroczystość, by przede wszystkim uczcić swoją miłość. 

Ekonomiczne dodatki weselne

Pierwszym wydatkiem związanym z weselem są w przede wszystkim zaliczki za przyjęcie, czy też orkiestrę. Jednak organizując mniejsze wesele, możemy tego typu formalności pozostawić na kilka tygodni przed samym ślubem. Ważniejsze przed jest ustalenie terminu i zakup zaproszeń. Tutaj warto postawić na tanie zaproszenia ślubne, które można zakupić przez internet. Są one tak samo piękne i wykonane ze szczególną starannością, jak te zamawiane stacjonarnie, jednak są one o wiele tańsze, ponieważ właściciele nie muszą ponosić kosztów związanych z wynajmem lokalu, a także zatrudnieniem dodatkowej obsługi. Zaproszenia tego typu na każdym etapie zamówienia można zmienić, by jak najbardziej podkreślić ich unikalny charakter. Całą papeterię ślubną można dostosować do swoich potrzeb za nieduże pieniądze, wcale nie tracąc na jakości. Na papeterię składają się nie tylko zaproszenia, ale również m.in. winietki i zawieszki na alkohol.  

Uroczysty wystrój po swojemu 

Nie mając czasu, bardzo często para młoda decyduje się na zatrudnienie dekoratorki, by ta starannie przygotowała aranżacje ślubne zarówno w kościele, jak i w miejscu odbywania się wesela. Jednak, by zaoszczędzić pieniądze, można dekoracją zająć się samodzielnie. Również przez internet można zamówić wszelkiego rodzaju ozdoby, które będą znacznie tańsze, niż te zakupione stacjonarnie. Warto zapisać się także do grup na popularnym portalu społecznościowym, gdzie kupić można używane dodatki weselne, które będą w doskonałym stanie. Kwiaty to jeden z najdroższych elementów aranżacji ślubnych, jednak odwiedzając giełdę kwiatową, można kupić je w o wiele niższej cenie. Jeśli chodzi o samo dekorowanie, należy je wykonać w dniu uroczystości, zatem pomoc rodziny może być tutaj nieoceniona. 

Przyjęcie z drobną pomocą 

Sama organizacja przyjęcia weselnego zajmuje sporo czasu, więc oddawana jest w ręce domów weselnych. To największy koszt całej uroczystości, na którym również można zaoszczędzić pieniądze. Mając więcej czasu, warto osobno wynająć salę lub zorganizować przyjęcia na ogrodzie, a gotowaniem dla gości zająć się samodzielnie lub zatrudniając kucharza z obsługą kelnerską. Wtedy to Państwo Młodzi mogą zaoszczędzić na samych zakupach spożywczych do skomponowania menu dla gości. Wiedząc o zbliżającym się terminie ślubu, wiele par poluje na promocje i gromadzi produkty, które mają długą datę ważności. W ten sposób można zapłacić o wiele mniej za bardzo kosztowny alkohol. Często także pieczeniem ciast w ramach pomocy zajmuje się rodzina przyszłej pary młodej. Dzięki takiej strategii można zaoszczędzić nawet kilka tysięcy złotych, ponieważ domy weselne liczą sobie nie tylko za produkty, ale także za samą usługę. Oczywiście jak w każdym przypadku, by móc zorganizować ekonomiczne i udane wesele, potrzeba zaangażowania, determinacji i dużej ilości czasu.  

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ