Wyjazdy wakacyjne zdarzają się nawet co roku, ale jest jedna podróż wyjątkowa – to podróż poślubna. Często naprawdę z niecierpliwością wyczekiwana po wielomiesięcznych, jakże stresujących, przygotowaniach do ślubu. Wymarzone chwile wypoczynku tylko we dwoje trzeba jednak wybrać bardzo starannie. Możliwości jest wiele, a jednym z najwspanialszych kierunków na cudowny miesiąc miodowy okazuje się Grecja.

Wyspowa Grecja dla zakochanych

Greckie klimaty mają swoich zwolenników i trudno się temu dziwić. Szmaragdowe morze, kilometry uroczych plaż, trochę górskich klimatów, antyczne zabytki i romantyczne wioski z krętymi uliczkami oraz tawernami z pysznym jedzeniem przyciągają turystów z całego świata. Jednak to również doskonałe miejsce na podróż poślubną w najlepszym wydaniu, szczególnie gdy dobrze wybierze się kierunek. Od kilku lat coraz większym uznaniem cieszą się greckie wyspy ze swoją wyjątkową atmosferą i hotelami nawet pięciogwiazdkowymi z obsługą all inclusive.

Podróż poślubna jak ze snu

Hotele i biura podróży prześcigają się w interesujących propozycjach dla nowożeńców, którzy mają ochotę na niezapomnianą podróż poślubną. Nie trzeba nawet jechać daleko, aby poczuć splendor i mieć obsługę jak gwiazda filmu lub sportu, piękne plaże na wyciągnięcie ręki, cudowne widoki z okna oraz słońce na niebie.

Mykonos

Greckie wyspy są wręcz idealne dla zakochanych, a jedna z nich – Mykonos – to niewątpliwie raj dla nowożeńców spragnionych odrobiny luksusu. Ta urocza, pełna życia wyspa, należąca do archipelagu Cyklad, leży nad Morzem Egejskim i jest miejscem wręcz uwielbianym przez celebrytów. To po prostu idealny kierunek na podróż poślubną dla par kochających wspaniałą zabawę do świtu, obsługę na najwyższym poziomie oraz słonce w pakiecie. Jest tu modnie, kosmopolitycznie i naprawdę cudownie. Za około 2000 zł od osoby można tam spędzić tydzień z ITAKĄ (link).

Mykonos na niezapomnianą podróż poślubną

Ta niewielka wyspa potrafi oczarować swoim niepowtarzalnym klimatem. Słynie z pięknych hoteli, wspaniałych piaszczystych plaż, fantastycznych klubów, barów i restauracji na najwyższym poziomie. Nazywana jest czasami grecką Ibizą i nie ma w tym cienia przesady. Mykonos w zasadzie nigdy nie zasypia, a zabawa trwa niemal cały czas – z małą przerwą na godziny przedpołudniowe, kiedy wszyscy odsypiają nocne szaleństwo. Na plażach jednak już wczesnym popołudniem pojawiają się DJ-e i zachęcają wszystkich do tańca. Nowożeńcy marzący o dobrej zabawie w gronie celebrytów znajdą na Mykonos naprawdę idealne warunki do tego.

Jednak na tym nie kończą się zalety miesiąca miodowego na tej greckiej wyspie. To również znakomite miejsce na nurkowanie, a wiejący wiatr ułatwia żeglowanie i uprawianie sportów wodnych – windsurfingu czy kitesurfingu. Nowożeńcy mogą też wypożyczyć samochód i odetchnąć na chwilę od muzyki, drinków i tańca. Przejażdżka po wyspie krętymi dróżkami dostarcza kolejnych wrażeń. Wyspa nie jest duża, ale bardzo urokliwa. Wrażenie robią białe wiatraki z XVI w. czy znajdująca się naprzeciwko nich tak zwana Mała Wenecja z szeregiem kolorowych domków niemal schodzących do morza. A jedną z pamiątek podróży poślubnej na Mykonos może być zdjęcie z maskotką wyspy, czyli pelikanem.

[Głosów:3    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ