Zdrowe, piękne i lśniące włosy są wizytówką zarówno mężczyzn, jak i kobiet. Mężczyźni, podobnie jak kobiety, również wykonują codzienną pielęgnacje lub zabiegi stylizacyjne, które mogą mieć wpływ na kondycję ich włosów. Jak się okazuje, zadbanie o włosy męskie wcale nie jest takie proste. Jak więc powinno się to robić?

Zobacz też: http://kobiecosc.pl/pielegnacja-wlosow-u-mezczyzn/

Pielęgnacja męskich włosów

Najważniejsza jest higiena, czyli mycie włosów i skóry głowy. Co prawda nie ma żadnej reguły co do tego, jak często powinno się myć głowę. Zależy to od indywidualnych preferencji, trybu życia i aktywności fizycznej. Jednak mycie głowy jest najważniejszym elementem pielęgnacji, gdyż dopiero po tym można decydować się na dalszą stylizacje włosów.

Jeżeli chodzi o kosmetyki, to w każdym sklepie można znaleźć produkty pielęgnacyjne przeznaczone specjalnie dla mężczyzn. Istotne jest, aby korzystać właśnie z tego rodzaju kosmetyków, gdyż znacznie się różnią od tych uniwersalnych. Ze względu na fakt, że skóra męska jest znacznie grubsza, to potrzebuje bardziej aktywnych składników pielęgnacyjnych. Właśnie dlatego, tak istotne jest dobieranie kosmetyków pod kątem płci.

Tak samo jednak jak w przypadku kobiet, mężczyźni powinni dopasowywać kosmetyki do swoich potrzeb, takich jak jakość włosów, czy ewentualne dolegliwości (np. wypadanie włosów). Zdecydowanie nie zaleca się kosmetyków, które pełnią rolę szamponu i żelu pod prysznic. Najczęściej doprowadzają one do podrażniania i przesuszania skóry głowy.

Dobór fryzury i odpowiednia stylizacja

Dobrze dobrana fryzura, może stanowić dopełnienie całości wyglądu. W przypadku mężczyzn, wskazane jest dość regularne strzyżenie włosów. Pozwoli to na utrzymanie fryzury w dobrej kondycji.

Jeżeli włosy są zdrowe i odpowiednio wypielęgnowane, to nie trzeba ich już obciążać produktami do stylizacji takimi jak np. lakiery czy pasty do włosów. Obecnie obowiązujące trendy są na tyle różnorodne, że każdy mężczyzna może dobrać do swojego stylu i charakteru odpowiednie uczesanie. Najważniejszym kryterium co do wyboru fryzury, jest określenie kształtu twarzy.

Przeczytaj też: http://www.otoli.pl/jak-leczyc-lysienie-androgenowe/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ