Planowanie miesiąca miodowego nie jest obecnie najłatwiejszym zadaniem. Zawsze wiąże się to z ogromnym stresem, ale czasy pandemii powodują dodatkowe utrudnienia. Trzeba przecież mieć na uwadze, że niekoniecznie wymarzony wcześniej kierunek to dobry pomysł. Podróż poślubna powinna być przecież nie tylko atrakcyjna, ale również bezpieczna. Dlatego warto zorientować się, co poleca doświadczone biuro podróży ITAKA.

Podróż poślubna podczas pandemii

Wyjazd na miesiąc miodowy wymaga przemyślenia co najmniej dwóch kwestii. Pierwszą z nich jest oczywiście określenie konkretnego budżetu. Marzenia to jedno, ale jednak ich realizacja nie byłaby możliwa bez odpowiednich funduszy. Druga rzecz natomiast dotyczy oczekiwań względem charakteru podróży. Osoby bardzo aktywne na pewno chętnie skorzystają z propozycji wypraw podnoszących nieco poziom adrenaliny. Z kolei innym wystarczą romantyczne krajobrazy i urokliwa plaża. Są i takie pary, które nie wyobrażają sobie podróży poślubnej bez luksusu.

Pandemia koronowarusa spowodowała, że należy wziąć pod uwagę jeszcze jeden aspekt, czyli bezpieczeństwo. Nie ma sensu jechać tam, gdzie liczba zachorowań nie spada albo nadal utrzymuje się na wyjątkowo wysokim poziomie. Na szczęście są naprawdę cudowne miejsca, w których miesiąc miodowy okaże się niezapomniany, a pamiątką z niego na pewno nie będzie konieczność pobytu w szpitalu czy na kwarantannie.

Bezpieczna podróż poślubna – romantyczne wyspy greckie

Zakynthos

W takiej sytuacji nie warto eksperymentować i lepiej zorientować się, co proponuje biuro podróży. Kierunki egzotyczne niestety nie są możliwe do realizacji, ale to nie oznacza, że miesiąc miodowy okaże się nudny. Można zdecydować się na wyspy greckie.
To świetny wybór dla tych par, które szukają słońca, odrobiny luksusu, ale i nieco adrenaliny dzięki możliwości nurkowania albo uprawiania sportów wodnych. Wydaje się to wręcz niemożliwe, ale na jednej z wysp greckich nie odnotowano ani jednego przypadku zakażenia koronawirusem. To bardzo kameralna wyspa Kos z szerokimi i piaszczystymi plażami. Będzie na pewno romantycznie i pięknie. Jednak i kilka innych wysp greckich jest praktycznie wolnych od pandemii, ponieważ dotychczas było zaledwie kilka przypadków zakażenia. Dlatego warto też w podróż poślubną ruszyć na Korfu ze wspaniałym Starym Miastem i pachnącymi gajami pomarańczowymi albo na Rodos będące mekką dla windsurfurów. Z kolei Zakynthos zaprasza nowożeńców, którzy chcą się wyszaleć na parkiecie w klubie, a Kreta stoi otworem dla par kochających starożytne ruiny.

Inne atrakcyjne kierunki

Nie tylko wyspy greckie kuszą na podróż poślubną w czasach pandemii. Warto też skorzystać z oferty Chorwacji z krystalicznie czystym morzem, wspaniałymi krajobrazami, dziewiczą przyrodą, wieloma zabytkami i przepyszną kuchnią. Równie ciekawym wyborem okazuje się włoska Sardynia z malowniczymi plażami, fantastycznymi zatokami, ale i niezapomnianą architekturą. Na Sardynii często też można natknąć się na jakiegoś celebrytę. To nie wszystko, ponieważ kusząco przedstawia się oferta Wysp Kanaryjskich – tak różnorodnych pod względem krajobrazu, ale i proponowanych atrakcji. Piaszczysta plaże czy spadziste klify? Niesamowite lasy wawrzynowe czy księżycowe krajobrazy? To wszystko można znaleźć na tych niesamowitych wyspach. Tak więc wybór naprawdę jest szeroki.

[Głosów:3    Średnia:3.7/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ