Aby uzyskać złote refleksy na włosach jasnych, należy zastosować podstawowy kosmetyk pielęgnacyjny do włosów, jakim jest szampon. Aby podkreślić jasne refleksy na włosach, godny polecenia jest szampon do włosów blond lub szampon do włosów rozjaśnionych. Moda na jasne refleksy sprawiła, że pojawiły się nowe trendy w koloryzacji włosów takie jak flamboyage, sombre i babylights. We wszystkich tych sposobach farbowania włosów chodzi o wywołanie efektu lekkiej, rozświetlonej promieniami słońca fryzury. U blondynek, zwłaszcza o naturalnie mysim kolorze włosów sprawdzą się refleksy w odcieniu słonecznego lub rudawego blond.

Co to są refleksy

Refleksy są oczywiście rodzajem pasemek, ale bardzo cienkich i delikatnych, różniących się od koloru bazowego jedynie o jeden lub dwa tony. Ten sposób zagwarantuje nam efekt włosów naturalnie rozjaśnionych słońcem. Refleksy potrafią odjąć lat, rozświetlić buzię i sprawić, że włosy wyglądają na bardziej 3D, czyli jest ich optycznie więcej i mają znacznie większą objętość.

Refleksy dla blond włosów

Pasemka jaśniejsze, niż twój oryginalny kolor rozjaśnią całe włosy. Jednak nie każdy kolor Włosy blond z refleksamipasemek wygląda tak samo dobrze na każdym kolorze włosów. Im jaśniejszy kolor twoich włosów, tym jaśniejsze powinny być pasemka. Bardzo jasne blondynki będą ładnie prezentować się w jasnobrązowych pasemkach. Refleksy w modnym wydaniu szczególnie dobrze prezentują się w ciepłych, słonecznych odcieniach. Delikatne brązy wpadające w rudości, przypominające nam kolor słodkich krówek i ciepłych odcieni karmelu pasują większości pań. Dla kobiet o jasnych włosach poleca się w szczególności akcenty, pasemka i refleksy w odcieniach miodowego blondu. Znacznie bardziej twarzowy odcień od wszechobecnej i dość popularnej już platyny.

Balejaż na jasnych włosach

Decydując się na balejaż, blondynki powinny mieć na uwadze fakt, że ich włosy są o wiele bardziej delikatne i miękkie od włosów brunetek i zdecydowanie łatwiej jest je rozświetlić. Jeśli włosy mają odcień starego złota, warto pokusić się o balejaż w odcieniu bardzo jasnego, ciepłego blondu. Cienkie i gęsto położone pasemkami rozświetlą włosy i optycznie dodadzą im objętości. Dodatkowo tak wykonany balejaż znakomicie podkreśli cieniowanie. Należy pamiętać również, że konieczne jest po wykonaniu refleksów używanie odpowiednich kosmetyków do pielęgnacji włosów. Ponieważ włosy blond z refleksami mogą być lekko obsuszone, potrzebowały będą wzmocnienia i nawilżenia. Dodatkowo kosmetyki te mają wzmacniać kolor refleksów tak abyśmy cieszyły się kolorem jak najdłużej.

[Głosów:27    Średnia:2.6/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ