Wkładka domaciczna to jedna z najbardziej skutecznym metod antykoncepcyjnych. Niestety, nie jest to rozwiązanie uniwersalne i dla każdej kobiety. Ma wiele zalet, które wyróżniają je na tle innych metod, jednak z jej stosowaniem wiąże si.ę też ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. Kiedy więc warto zdecydować się na tak zwana spiralę?

Zobacz też: https://www.zdrowie.info.pl/spiralna-wkladka-domaciczna-hormonalna-zwykla-dziala-ta-metoda-antykoncepcji/

Na jakiej zasadzie działa wkładka domaciczna

Wkładka domaciczna ma kształt litery T, niczym więc nie przypomina spirali, choć jest tak potocznie nazywana. Wykonana jest z tworzywa sztucznego z domieszką miedzi lub srebra. To tym dodatkom zawdzięcza ona swoje działanie. Zmniejszają one ruchliwość plemników, a tym samym uniemożliwiają im dotarcie do jajowodu w celu zapłodnienia. Nie jest to jednak jedyne jej działanie. 

Przez sama jej obecność wewnątrz dróg rodnych wytwarzane są większe ilości leukocytów czyli białych krwinek. Ta reakcja obronna na ciało obce ze strony organizmu. Leukocyty natomiast zabijają plemniki. Co więcej spirala zawiera też pojemnik z progesteronem, który potęguje produkcję śluzu, uniemożliwiającego plemnikom przedostanie się do macicy. 

To wielostronne działanie wkładki domacicznej sprawia, że jej skuteczność jej bardzo wysoka. Uznawana jest za najpewniejsza metodę antykoncepcyjną, chociaż jak w przypadku każdej metody nie ma tu 100% pewności. 

Wkładka zakładana jest przez lekarza we wskazanym terminie i po wykonaniu szeregu niezbędnych badań. Działa ona przez 2 do 6 lat od implementacji. 

Kiedy warto zdecydować się na wkładkę domaciczną?

Wkładka domaciczna to jedna z najskuteczniejszych obecnie metod antykoncepcyjnych. Dodatkową jej zaleta jest to, że nie obciąża organizmu stałym przyjmowaniem hormonów. Niestety, nie dla wszystkich jest wskazana. Przeciwskazaniem do jej założenia są wady w budowie narządów rodnych kobiety jak deformacje szyjki, a także skłonność do infekcji intymnych, torbieli, mięczaków. Wkładka może potęgować te dolegliwości. Spirala nie jest wskazana dla kobiet, które jeszcze nie rodziły. 

Przeczytaj też: http://www.naszawitryna.pl/jak-poradzic-sobie-z-opryszczka/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ