W ostatnim czasie wiele osób zwraca szczególną uwagę na zmiany na swoim ciele. Obecnie występuje coraz więcej przypadków nowotworów skóry, z tego powodu ludzie wolą zapobiegać, niż leczyć. Jednak na co w szczególności powinniśmy zwrócić uwagę i czemu nie warto od razu popadać w panikę?

Różnorodne zmiany na skórze

Z wiekiem nasza skóra się zmienia, mogą pojawiać się na niej różnorodne zmiany, choć często nie jesteśmy tego wcale świadomi. Nie powinniśmy zapominać o tym, że tak naprawdę może mieć na to wpływ nieodpowiednia dieta oraz styl życia, jednak nie możemy zapominać również o towarzyszących nam chorobach.

Powstające na ciele brodawki, włókniaki i inne zmiany skórne mogą być wynikiem wielu schorzeń. Bardzo niepokojące są zazwyczaj powiększające się pieprzyki, które mogą okazać się czerniakiem. Nowotwory skóry są obecnie coraz bardziej popularne i wbrew pozorom zapadają na nie ludzie, którzy nawet nie opalają się często. Tutaj nie ma reguły, dlatego tak ważna jest profilaktyka.

Kiedy wizyta u dermatologa jest potrzebna?

Warto systematycznie przynajmniej raz w roku udać się do dermatologa i skontrolować swoje zmiany skórne. Wiele z nich będzie na tyle łagodnych, że na pewno lekarz zaleci nam je usunąć za pomocą lasera lub też kriochirurgii.

To właśnie kriochirurgia w ostatnim czasie cieszy się bardzo dużą popularnością. Coraz więcej osób decyduje się na takie rozwiązanie, ponieważ zamrażanie tkanki i jej kolejno usunięcie nie jest bolesne, a przede wszystkim jest także szybkie oraz skuteczne.

Kriochirurgia – czy jest to bezpieczne?

Wiele osób obawia się, czy rozwiązania takie jak leczenie poprzez zamrożenie tkanki jest w pełni bezpieczne.

W tym przypadku tak naprawdę nie mamy się czego obawiać, ponieważ jest to taki sam zabieg operacyjny, jak inny wykonany rożnymi metodami. Celem jest usunięcie zmiany, a to w jaki sposób jest to wykonane, nie ma większego znaczenia. Bardzo dużą zaletą w tym przypadku jest natychmiastowe uśmierzenie bólu, ponieważ zamrożenie tkanki nie powoduje silnych objawów podczas zabiegu. Mamy także pewność, że w przeciwieństwie do miejscowego znieczulenia, na pewno nie będziemy nic czuć. Znieczulenie w zależności od użytej dawki nie zawsze będzie działać.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Dermokliniki

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ