Zwierzęta są bezbronne szczególnie w okresie jesienno-zimowym. Nie mogą nam powiedzieć, że jest im zimno, jednak my powinniśmy o tym wiedzieć, by móc temu zaradzić, nie tylko jako właściciele, ale także jako osoby posiadające wrażliwość na krzywdę naszych małych przyjaciół. 

Ochrona przed zimnem na spacerze

Bardzo często posiadając swojego czworonoga, nie myślimy o tym, że może on odczuwać spadek temperatury na zewnątrz tak jak i my. Wierzymy w to, że jego naturalne predyspozycje, czyli sierść, włosy i termoregulacja, pomagają mu przetrwać podczas zimna. Jesteśmy jednak w błędzie – obecnie krzyżówki ras i modyfikacje genetyczne sprawiają, że są one coraz mniej odporne na działanie czynników zewnętrznych. Dlatego też warto zainwestować w ubranka dla zwierząt, które obecnie są tak dobrej jakości i posiadają tak uniwersalny design, że nie spotkają się one z pewnością z negatywnym odbiorem. Jeszcze do niedawna ubranka dla zwierząt były przesłodzone i traktowane jako żart z naszych małych przyjaciół – teraz mamy do czynienia z ubraniami, których sami byśmy się nie powstydzili. Tego typu akcesoria można znaleźć w łatwy sposób w internecie, np. na stronie Amibelle, gdzie oferowany jest cały szereg zimowych gadżetów i ubrań dla psów, w tym także świąteczne sweterki, czapki i bezrękawniki.     

Gdy już wrócicie do domu 

Długie zimowe spacery na mrozie czasem mogą sprawić, że choć czujemy się dotlenieni, to po powrocie do domu marzymy o ciepłej herbacie i kocu. Tak jest także w przypadku naszych zwierząt – po długim czasie spędzonym na mrozie warto zadbać o to, by odpowiednio ogrzać naszego psa, np. dostępnym na wymienionej stronie internetowej kocykiem dla pupila. Ważnym jest także, by pies po takiej zimowej wędrówce nie kładł się na zimnej podłodze – kluczowym będzie tutaj posiadanie ocieplanego, miękkiego legowiska. Sweterki również będą dobrym rozwiązaniem po spacerze. O ile na zewnątrz zazwyczaj wybieramy dla psów bezrękawniki, by miały one swobodę ruchów, to w domu możemy ubrać je w ubranko z rękawami.   

Bądź zawsze przygotowany!

Pamiętaj także o tym, że zwierzętom jest zimno tak samo jak nam, gdy tylko spotkasz na swojej drodze bezdomnego psiaka. Koty zazwyczaj w takich warunkach mogą sobie poradzić – choć nie zawsze, jednak to psy są bardziej narażone na odczuwanie zimna. Warto więc w takim przypadku przygarnąć tę żywą istotę choć na chwilę – ogrzać ją w ciepłym miejscu, udostępnić informacje o przybłędzie na social mediach, czy też za pomocą plakatów. Psy, szczególnie w okresie karnawałowym, uciekają przed hukiem od swoich właścicieli, dlatego też bardzo często bezdomniaki, tak naprawdę mają swój dom, do którego nie potrafią samodzielnie wrócić. Dlatego zawsze warto mieć w domu zapasowe koce i ocieplane legowiska dla zwierząt, które znajdują się u nas tymczasowo.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ