Kiedy nie wiesz zbyt wiele o samochodach, może być trudno wybrać je na specjalne wydarzenie, jakim jest ślub. Samochód nie tylko musi świetnie wyglądać i sprawnie jechać, ale musi być w stanie pomieścić taką ilość osób, które prawdopodobnie będą chciały jechać z parą młodą i obszar na – zajmującą wiele miejsca – suknię ślubną. Jeśli chcesz mieć dobre auto na wesele, bardzo pomocne będą poniższe sugestie.

Planowanie

Zdecyduj, kto będzie podróżował w samochodach ślubnych i ile ich będzie łącznie. Dobierz liczbę druhen, drużbów, dziewczyn z kwiatkami itp., które będą wchodzić za Tobą i Twoją partnerką. Każda osoba uprawniona do odbycia podróży weselnej może również chcieć zorganizować swój transport weselny, więc należy to ustalić z wyprzedzeniem. Wiedząc, kto potrzebuje samochodu weselnego, możesz zdecydować, ile samochodów trzeba zarezerwować. Zaplanuj, co się stanie, jeśli chodzi o trasę w dniu Twojego ślubu. Ile kursów odbędzie się w ciągu dnia? Czy odległość podróży jest krótka (w mieście) lub długa (wesele w innym miejscu niż sam ślub)? Jeśli czas przejazdu jest dłuższy niż kwadrans, komfort będzie bardzo ważnym czynnikiem, jednak bezpieczeństwo jest priorytetem. Zaplanuj trasę podróży wcześniej, aby uniknąć niespodzianek.

Firma

Poszukaj firmy specjalizującej się w wynajmie przede wszystkim samochodów ślubnych. Może to być firma z dużą liczbą pracowników lub może być firma jednoosobowa, która jest znana z posiadania wyjątkowego samochodu. W drugim przypadku warto upewnić się, że mają w zapasie jakieś opcje ratujące w przypadku awarii. Najlepiej, żeby firma była znana w branży wynajmu samochodów ślubnych od wielu lat. Jeśli wesele odbywa się w miejscu, do którego niełatwo dojechać, warto zapytać o dostępność GPS. Warto zapoznać się z opiniami w internecie i sprawdzić, czy właściciel np. wywiązuje się z terminów. Możesz poprosić o referencje od osób, które wcześniej korzystały z usług np. dzięki komentarzom zostawionym na portalu społecznościowym.

Jaki samochód?

Zastanów się, jaki rodzaj samochodu pasuje do współmałżonków. Styl auta jest na ogół równie ważny, jak utrzymanie właściwego planu kolorystycznego ślubu. Staraj się dopasować je do stylu swojego wesela. Obejrzyj samochód przed dokonaniem rezerwacji. Firmy zajmujące się wynajmem różnią się standardami. Auta mogą bardzo się różnić stanem technicznym. Zwróć uwagę, czy samochody są garażowane – jeśli tak, to jest prawdopodobne, że będą one o wyższym standardzie i lepiej utrzymane. Pomyśl o sukni ślubnej i miejscu na nią w samochodzie. Jeśli zamierzasz mieć dużą sukienkę lub długi welon, wybierz odpowiedni samochód. Wybór zbyt małego samochodu spowoduje gniecenie sukienki.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ