Trzeba koniecznie pamiętać, że głównym zadaniem szamponu rozjaśniającego włosy jest oczyszczanie skóry i włosów. Unikaj szamponów silnie oczyszczających i przeciwłupieżowych, ponieważ wypłukują kolor z farbowanych włosów. Aby dodać blasku włosom blond, warto aplikować na włosy także sok z cytryny. Włosy farbowane na blond mają porowatą strukturę, dlatego bardzo łatwo je zmoczyć, zniszczyć, są podatne na wilgotność.

Zalety szamponów rozjaśniających

Regularnie rozjaśniają włosy bez użycia farby do włosów
Dzięki szamponowi rozjaśniającemu włosy możemy nadać naszym włosom słonecznych refleksów
Nie niszczą one włosów tak jak farby
Dzięki nim nasze blond włosy będą wyglądały naturalnie i świeżo.
Oprócz usuwania zanieczyszczeń z włosów i skóry głowy sprawiają one, że utrzymuje się kolor włosów.
Ważne jest, by kupując jakikolwiek szampon, zwrócić uwagę, czy zawiera on w swoim składzie witaminy i mikroelementy. Niemałe znaczenie mają również substancje nawilżające skórę głowy, zwłaszcza w odniesieniu do pań posiadających włosy farbowane.

Kąpiel rozjaśniająca

Szampon rozjaśniający włosyKąpiel rozjaśniająca mycie rozjaśniające to nieco łatwiejsza do opanowania i mniej gwałtowna forma utleniania włosów za pomocą rozjaśniacza – niezależnie od wysokości zastosowanego oksydantu, nie uzyskamy w tym przypadku intensywnego pojaśnienia wyjściowego koloru. Mieszanina rozjaśniająca połączona jest tu z odżywką i szamponem, które łagodzą agresywne działanie rozjaśniacza, jednocześnie osłabiając jego moc rozjaśniania do maksymalnie 2 tonów. Kąpiel rozjaśniającą możemy zastosować wówczas, gdy zależy nam na:
wstępnym pojaśnieniu włosów ciemniejszych, przed zastosowaniem bardzo jasnych i najjaśniejszych blond farb,
delikatnych refleksach na włosach farbowanych bądź naturalnych,
dekoloryzacji do około 2 poziomów,
ociepleniu wyjściowego odcienia + nieznacznym pojaśnieniu,
wyrównaniu chłonności i wyjściowego koloru włosów.

Ranking szamponów rozjaśniających włosy

JOHN FRIEDA, Sheer Blonde- Szampon rozjaśniający włosy– jego niezwykła formuła, nazwana kompleksem rozjaśniającym, zawierająca ekstrakt z cytryny, rumianku i kwas mleczny, jest rozwiązaniem na co dzień, dla kobiet pragnących naturalnie słonecznych blond włosów przez cały rok.
GO BLONDER JOHN FRIEDA – SZAMPON I ODŻYWKA ROZJAŚNIAJĄCE- Oprócz rozjaśniania kosmetyki te dobrze zadbają o nasze włosy. Oba mają standardową, dość lekką konsystencję i miły, intensywny zapach.
Timotei, Jericho Rose, Szampon do włosów blond `Złociste refleksy`- nie zawiera konserwantów takich jak parabeny, za to zawiera ekstrakt z róży z Jerycho o właściwościach regenerujących. Wersja przeznaczona do włosów blond – Złociste Refleksy.

[Głosów:124    Średnia:2.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ