Czy warto zastrzec swój numer? Jeszcze kilka lat temu takie działanie było bardziej popularne. Dzisiaj rzadziej korzystamy z tej możliwości, a co więcej często nie wiemy, że można to zrobić szybko i bez zbędnych formalności.

Zobacz też: http://www.beyouty.pl/jak-zrobic-numer-zastrzezony/

Po co zastrzegać swój numer

Zastrzeganie swojego numeru telefonu było do niedawna dość częsta praktyką. Dlaczego? Chętnie ukrywaliśmy swój numer wcale nie po to, by bezkarnie nękać kogoś nieprzyjemnymi telefonami. Zresztą, trzeba pamiętać, że zastrzeżony numer jest niewidoczny dla odbiorcy, ale nie znaczy to wcale, że na wniosek policji czy prokuratury operator nie może odtajnić numeru. Jest to więc możliwe, choć wymaga więcej wysiłku i formalności. Głównym powodem, dla którego ukrywaliśmy swój numer była obawa przed wykorzystaniem go w celach marketingowych. Gdy kontaktowaliśmy się z jakąś firmą, nasz numer był zapisywany po czym przekazywany do działu marketingowego lub firmie zewnętrznej, a my byliśmy potem dręczeni nachalnymi telefonami. 

Sytuacja uległa zmianie wraz z wejściem w życie zaostrzonej ustawy o ochronie danych osobowych. Firmy są zobowiązane do przestrzegania rodo, a za naruszenie przepisów grożą dotkliwe kary finansowe, co skutecznie studzi zapał przed wykorzystywaniem nielegalnie pozyskanych danych. Zwiększyła się tez wiedza samych konsumentów na temat ich praw, związanych z przetwarzaniem danych osobowych. Wiemy, że możemy żądać ich trwałego usunięcia z bazy danych, a w razie nieoczekiwanego  kontaktu ze strony formy zewnętrznej możemy weryfikować w jaki sposób zdobyli nasze dane i zgłosić nieprawidłowości odpowiednim organom. 

Jak najprościej zastrzec numer

W codziennej komunikacji używanie zastrzeżonego numeru może być dla nas niekorzystne. Większość z nas podchodzi do tego z podejrzliwością, rzadko odbieramy takie telefony, podejrzewając, że to właśnie kolejni marketerzy próbują nam coś sprzedać. Zdarzają się jednak sytuacje, gdy zastrzeżonym numer jest nam potrzebny. Co zrobić w takiej sytuacji?

Zastrzeżenie numeru jest bardzo proste i możemy zrobić to sami w kilka chwil. Wystarczy, że wejdziemy w ustawienia telefonu i poszukamy wśród nich opcji „prezentacja danych abonenta” i uruchomimy ją. 

Przeczytaj też: http://www.zrodlozdrowia.pl/co-musisz-wiedziec-o-usg-jamy-brzusznej/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ