Od kilku lat na rynku telefonów pojawiły się te, które przeznaczone są dla osób starszych. Z racji tego, że komunikowanie się na odległość w 90% przypadków odbywa się właśnie przez telefon, większość osób decyduje się na zakup telefonu dla swojego rodzica, czy dziadków.

Przeczytaj też: http://www.bydgoszczinaczej.pl/telefon-dla-seniora-jaki-powinien-byc/

Telefon dla seniora – prosty z obsłudze

Seniorzy z racji wieku przeważnie nie są zaznajomieni z zaawansowaną obsługą telefonów komórkowych. Nawet osoby w średnim wieku często mają z tym problem. Im młodszy umysł tym lepiej przyswaja konstrukcje systemu w telefonie, wchodzące nowinki oraz aplikacje. Telefon dla seniora powinien być przede wszystkim prosty w obsłudze. Nie potrzebne są dodatkowe aplikacje, które tylko zabiorą dużo miejsca na ekranie. Najważniejsze ikonki takie jak wybieranie połączenia, galeria, czy pisanie wiadomości sms powinny być na głównym ekranie, aby łatwo można było z nich skorzystać. Warto również na główny pulpit wyrzucić najważniejsze kontakty, takie jak numer do dzieci, czy wnuków, aby w razie potrzeby szybko i sprawnie można było zadzwonić.

Widoczność w telefonie seniora

Osoby starsze najczęściej mają słabszy wzrok, w czym pomagają okulary. Kupując odpowiedni dla nich telefon warto zadbać o aspekt wizualny. Wszystko w telefonie powinno być przejrzyste, a jasność telefonu odpowiednio dopasowana. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest również, ustawienie w telefonie wielkości liter. Wówczas przy każdej ikonce, w kontaktach, czy podczas pisania sms’a litery są o wiele większe, a więc bardziej widoczne. Z całą pewnością ułatwi to seniorowi obsługę takiego telefonu.

Nie kupujmy najnowszych wersji smartfonów seniorowi

Jeżeli na prawdę chcemy zakupić seniorowi przydatny telefon, nie kupujmy najnowszych wersji smartfonów, ponieważ mogą one być o wiele bardziej skomplikowane. Najlepszym wyborem będą najprostsze w obsłudze telefony, które będą użyteczne i z których senior będzie mógł z łatwością korzystać. Na pewno sprawi mu to radość i zobaczy jak wiele korzyści może mieć z posiadania telefonu. Rozmowa w każdym momencie z córką, synem, czy wnukami będzie od teraz możliwa!

Zobacz też: http://www.otoli.pl/jak-zrobic-dobre-wrazenie-na-rozmowie-o-prace/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ