Wybieramy odpowiednie akcesoria do szczotkowania

0
771

Peruki, szczególnie te wykonane z naturalnych materiałów, niemalże do złudzenia przypominają naszą własną fryzurę. Oznacza to nie tylko, że prezentować się one będą zjawiskowo niezależnie od tego gdzie się pojawimy, ale także – że wymagają one podobnej pielęgnacji jak fryzura, której jesteśmy dumnymi posiadaczami. We wcześniejszych publikacjach pojawiających się na naszej stronie dotykaliśmy przede wszystkim tematów mycia oraz stylizacji, dziś natomiast nieco miejsca pragniemy poświęcić zagadnieniu niejednokrotnie traktowanemu na portalach branżowych po macoszemu, a mianowicie – aspektowi czesania poszczególnych pukli przytwierdzonych do bazy wykonanej z monofilamentu i stanowiących swoisty rdzeń naszej peruki sztucznej lub naturalnej.

Jak informują eksperci, aby czesanie wyrobu przebiegało prawidłowo i nie wiązało się z jakimikolwiek uszkodzeniami peruki, niezwykle istotne jest by pamiętać, aby w tym celu wykorzystywać grzebień lub szczotkę charakteryzujące się szerokim rozstawem ząbków. Rzeczone ząbki powinny być dodatkowo relatywnie miękkie. Dlaczego jest to tak istotne? Już spieszymy z odpowiedzią – okazuje się bowiem, że jeżeli wykonujemy zbyt szybkie oraz zbyt mocne ruchy standardowym grzebieniem lub szczotką, istnieje ryzyko że doprowadzimy do rozwiązania lub też znacznego poluzowania się węzełków przy pomocy których do bazy mocowane są poszczególne pasemka włosów lub włókien, a w rezultacie – nieodwracalnego uszkodzenia produktu, który to będzie trzeba następnie oddać do regeneracji lub w najgorszym przypadku wymienić na nowy.

Zbyt ciasne położenie ząbków grzebienia lub szczotki względem siebie może też okazać się problematyczne z uwagi na ryzyko, że dynamicznie czesząc nasz wyrób naturalny lub sztuczny poszarpiemy go, wyrywając włosy albo włókna stanowiące jego podstawę. Może to na przestrzeni czasu – oraz przy braku zmiany przyzwyczajeń pielęgnacyjnych – prowadzić do znacznego przerzedzenia się peruki, która nie tylko stanie się wizualnie mniej okazała, ale także może ujawnić nasz sekret, jako że przez poszczególne pukle coraz wyraźniej przezierać będzie wykonana z materiału imitującego skórę ludzką baza peruki.

W sytuacji, gdy problemów takich pragniemy za wszelką cenę uniknąć, skontaktujmy się z przedstawicielami naszego salonu, którzy to opierając się na swoim wieloletnim doświadczeniu z całą pewnością doradzą Państwu najlepsze produkty pielęgnacyjne oraz akcesoria, dzięki czemu raz nabyty produkt będzie Państwu służył przez długie miesiące lub nawet lata bez konieczności wymiany na nowy!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ