Przed parą przyszłych nowożeńców poważne zadanie – zorganizować wydarzenie tak, by spełnić swoje oczekiwania i najskrytsze marzenia. Do tego należy dołożyć jeszcze jedną, niezwykle ważną kwestię – zadowolenie rodziny i przyjaciół. Przecież uroczystości stworzone są po to, by móc świętować je w gronie najbliższych. W praktyce okazuje się, że przygotowania perfekcyjnej uroczystości zaślubin to ogrom pracy, emocji, nierzadko nerwów, ale też wspaniała okazja do twórczego i kreatywnego działania. W końcu ślub i wesele to piękna uroczystość! Warto więc zadbać o równie piękną atmosferę celebracji.

Od ogółu do szczegółu

Dobrze zacząć od tego, by wspólnie uzgodnić ogólny pomysł na to wydarzenie. Ślub to przede wszystkim celebracja uczucia, miłości, która Was połączyła. Poświęćcie więc czas na spokojną decyzję gdzie i kiedy ma odbyć się uroczystość tak, byście oboje czuli się zadowoleni. Czy będzie to spokojna, rodzinna uroczystość w rodzimej miejscowości panny młodej, a może wspólny wypad do ciepłych krajów? Nie ograniczajcie fantazji. W końcu, zapamiętacie ten dzień na całe życie! Kiedy już postanowione zostaną podstawowe i najważniejsze kwestie, warto pomyśleć o nadaniu Waszemu wydarzeniu unikatowego klimatu. A jak wiadomo, diabeł tkwi w szczegółach. Warto zadbać o to, by poszczególne elementy pasowały do siebie i były spójne. Brzmi enigmatycznie? A w praktyce jest całkiem łatwe, wymaga tylko trzymania się planu. Na przykład, jeśli marzycie, by Wasz ślub odbył się w sielankowej atmosferze, wiejskim klimacie, warto zadbać o to, by wszystkie elementy, począwszy od zaproszeń, przez ozdoby i dodatki ślubne,aż po pudełka na weselne ciasto, utrzymane były w jednorodnej stylistyce. Ale po kolei…

zaproszenie

Zaproszenie na ślub

Zaproszenia ślubne to bardzo ważny element tej „układanki”. Mają one funkcję przede wszystkim informacyjną, ale również grzecznościową. To właśnie dzięki zaproszeniom weselnym nasi goście czują się docenieni i oczekiwani. A jeśli chodzi o wybór ich szaty graficznej i kształtów – jest ogromny! W dobie dzisiejszej technologii naprawdę niewiele pomysłów jest niemożliwych do zrealizowania. Zaproszenia mogą być klasyczne, białe, z eleganckimi połyskującymi dodatkami, abstrakcyjne, kolorowe, lub całkiem na luzie, na przykład wyglądające jak pocztówka. Świetnym i ostatnio coraz modniejszym rozwiązaniem jest rozsyłanie przez parę młodą „przypominaczy” w formie magnesu na lodówkę. Ten uroczy i praktyczny drobiazg stanowi idealne dopełnienie do oficjalnego zaproszenia. Taki „przypominacz” można wysłać dosłownie kilkanaście dni przed Waszym wielkim dniem i zawrzeć na nim tylko najistotniejsze informacje. To prosty sposób na to, by nasi najbliżsi poczuli się docenieni. Taki drobiazg ma za zadanie przekazać im informację „Pamiętamy o Was, nie możemy się już doczekać spotkania.” Miłe, prawda?

Ozdoby ślubne

Naprawdę wspaniale jest podążać za swoim pomysłem od początku do końca. Warto również wybrać jakiś wizualny motyw przewodni, który będzie widoczny we wszystkich ozdobach ślubnych. Wybrany motyw może pojawić się na zaproszeniach, w dekoracji kościoła, sali czy samochodu, a nawet ozdabiać fryzurę lub suknię panny młodej czy dopełniać stylizację nowożeńca.

wizytowka

Wizytówki na stole

Kwestia usadzania gości na sali weselnej to całkiem odrębny temat i na pewno można by napisać o tym nie jedną książkę. Ustalenie kto ma gdzie siedzieć może na początku wydawać się trudne, a nawet zbędne, jednak uwierzcie, warto poświęcić temu czas. A gdy znajdziecie już „złoty środek” i wszystko będzie postanowione, dobrze jest zadbać o dodatki ślubne, które ułatwią gościom orientację na sali weselnej, a Wam odejmą z głowy dodatkowe zmartwienie w tym ważnym dniu. Świetnym pomysłem może okazać się ustawienie w widocznym miejscu (najlepiej zaraz przy wejściu na salę) planszy ze schematycznym rozkładem stołów i nazwiskami przypisanymi danym miejscom. Poinformowani goście od razu będą wiedzieli gdzie szukać swojego miejsca, a gdy na stole zobaczą piękną wizytówkę ze swoim nazwiskiem, wszelkie wątpliwości zostaną rozwiane. Bardzo elegancko jest zaprojektować wizytówki tak, by miały podobną szatę graficzną co zaproszenia i by współgrały z wystrojem sali. Wtedy taki pozornie nieistotny dodatek ślubny staje się wielką radością dla oczu. Nieprzeceniona jest też jego funkcja „towarzyska” – gościom łatwiej nawiązywać znajomości między sobą, gdy zawsze gdzieś pod ręką mamy przypomnienie jak ma na imię nowo poznana osoba.

pudeleczko cykade

Pudełka na ciasto weselne

Gdy impreza dobiega końca wspaniale jest osobiście pożegnać gości i dać im jeszcze coś miłego w podziękowaniu. Bardzo często wybór pada na ciasto. To taka słodka pamiątka z tej wyjątkowej chwili. A skoro Wasze przyjęcie weselne i całe do niego przygotowania były zapięte na ostatni guzik warto trzymać fason do końca. Kartoniki na ciasto z miłymi podziękowaniami, które pasują wizualnie do całości klimatu imprezy, to najlepszy sposób na to, by wyrazić wdzięczność za wspólne spędzenie tego wyjątkowego dnia.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ