Często to, jak postrzegamy sprawy wiąże się z wieloma czynnikami oddziałującymi na człowieka. Ogromny wpływa na podejście do sfery seksualnej mają wzorce wyniesione z rodzinnego domu rodzinnego.

 Jeśli od dziecka uczono nas, że o „tych sprawach” nie wypada mówić, a rodzice niechętnie odpowiadali na dziecięce pytania dotyczące fizyczności – w wielu osobach zakorzenia się przekonanie, że temat seksu jest tematem tabu. Innym powodem z nieśmiałości w seksie często jest rygoryzm religijny według którego seks jest grzechem, czymś złym i powinno się wstydzić tej strony ludzkiej natury, a przynajmniej nie rozmawiać o niej otwarcie.

Jak wyzbyć się nieśmiałości w kwestiach intymnych?
Przede wszystkim bardzo ważna jest akceptacja samego siebie. Nie ma ludzi idealnych – każdy z nas posiada mniejsze lub większe kompleksy. Warto zatem zastanowić się, czy rzeczywiście to, co uważamy się za mankament naszej urody jest takie istotne? Niejednokrotnie zauważa je wyłącznie sam zainteresowany, a otoczenie zupełnie nie widzi powodu do zamartwień. Dlatego więc dobrze jest zastanowić się na kwestią własnych kompleksów – dzięki temu nasza samoocena może znacznie się poprawić. Należy jednak zaakceptować to, że nie na wszystko mamy wpływ i wiele rzeczy jest od nas niezależnych.

Zwalczanie stereotypów
Przyczyną mnóstwa problemów w kwestii seksu jest brak wiedzy na temat jak powinien on wyglądać seks. Dużo ludzi czerpie wzorce z ekranów kin, na których zbliżenia intymne prezentują się wręcz idealnie, bez momentów skrępowania. Dlatego właśnie często przyczyną nieśmiałości lub wręcz stresu jest obawa przed tym, jak wypadniemy w oczach partnera. Powodem tego są zazwyczaj wygórowane wymagania względem siebie (dotyczy to zwłaszcza mężczyzn, którzy swoją nieśmiałość „zawdzięczają” kompleksom na punkcie wielkości penisa).

Zadowolenie obojga partnerów
Aby seks był satysfakcjonujący, warto pomyśleć o łóżkowych urozmaiceniach. Masażer erotyczny pomoże wydłużyć grę wstępną oraz oswoić się z ciałem partnera/partnerki. Wibrator dla dwojga pozwoli czerpać przyjemność z seksu obojgu kochankom. Ważne, by nie robić nic na siłę – należy dać sobie czas i przełamywać się powoli, w swoim własnym tempie.

[Głosów:3    Średnia:3.7/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ