Rozprawa rozwodowa należy często do bardzo stresujących i nieprzyjemnych doświadczeń. Może kosztować nas wiele nerwów zwłaszcza, kiedy łączy się z długą batalią o podział majątku czy prawa do opieki nad dziećmi. Nawet jeśli często czujemy, że racja jest po naszej stronie, nie potrafimy jej udowodnić przed sądem. Jest to o wiele prostsze, jeśli skorzystamy z pomocy profesjonalnego detektywa. Przeczytaj, w jaki sposób może on pomóc przygotować się do rozprawy rozwodowej.

W jakich sytuacjach prywatny detektyw może okazać się pomocny podczas rozwodu?

Wielu z nas nawet nie rozważa skorzystania z pomocy detektywa podczas rozprawy rozwodowej, mylnie kojarząc tego typu usługi z drogą ofertą jedynie dla najbogatszych. Tymczasem pomoc profesjonalisty w zebraniu dowodów i udokumentowaniu postępowania małżonka może być kluczowa w kwestii orzeczenia o winie.

Oczywiście, istnieją sprawy rozwodowe, które można zakończyć szybko, polubownie i bez przeciągania formalności. Detektyw jest nam jednak w stanie pomóc i dostarczyć kluczowych dowodów w takich kwestiach jak: udowodnienie zdrady małżonka, jego odpowiedzialności za rozpad pożycia, zaniedbywania rodziny, alkoholizmu czy stosowania przemocy. Detektyw może pomóc nam udokumentować, że były małżonek nie dba właściwie o dzieci lub swoim postępowaniem naraził rodzinę na obniżenie poziomu życia. Będzie miało to kluczowe znaczenie dla kwestii takich jak prawo do opieki nad dziećmi, wysokość alimentów czy podział majątku.

Jak wybrać odpowiedniego detektywa?

Szukając odpowiedniego detektywa warto zdecydować się na usługi osoby, która ma duże doświadczenie w sprawach z zakresu prawa rodzinnego. Takich specjalistów możemy znaleźć na przykład tutaj: detektyw.com.pl. Warto skontaktować się z detektywem i na początku dowiedzieć, jaki jest zakres jego usług. Warto również wypytać o orientacyjne stawki. Pamiętajmy jednak, by nie kierować się jedynie kryterium najniższej ceny. W ten sposób łatwo trafić do osoby, która dopiero zaczyna uczyć się zawodu i szuka pierwszych zleceń.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ