Znaleźć tusz z dobrym składem, który będzie się trzymał cały dzień i do tego podkreślał, wydłużał i przyciemniał rzęsy to nie lada wyzwanie. Kosmetyki do oczu, takie jak tusz do rzęs mogą uszkodzić wzrok, zwłaszcza jeśli pozostaną na rzęsach przez noc. Dodatkowo posiadają kilka szkodliwych składników, między innymi:
Parabeny- są stosowane w kosmetykach, między innymi w tuszach do rzęs, aby zapobiec rozwojowi bakterii. Duże stężenie parabenów powoduje na przykład nowotwór piersi.
Proszek aluminium- jest metalem stosowanym w kosmetyce, w celu barwienia produktów. Jest neurotoksyną o znacznie gorszym działaniu niż rtęć.
Glikol propylenowy jest najczęstszym składnikiem tuszy do rzęs, który może powodować podrażnienie skóry. Zdarza się, że powoduje alergie.
Octan retinylu- może produkować nadmiar reaktywnych form tlenu, które przeszkadzają w sygnalizacji komórkowej powodując mutacje w genach.
Dlatego też, warto jest przed jakimkolwiek zakupem tuszu warto jest sprawdzić jego skład. Alternatywną i bezpieczną formą tuszu do rzęs jest jego naturalny odpowiednik.

Jak zrobić naturalny tusz do rzęs

Naturalny tusz do rzęs2 tabletki węgla leczniczego
1 żółtko kurze z naturalnej hodowli
1 kropla olejku lawendowego
Tabletki wkładamy między papier i miażdżymy, uzyskany proszek wsypujemy do żółtka i mieszamy. Dodajemy olejek eteryczny i tusz gotowy. Aby go przelać do pojemnika, wypełnij woreczek miksturą i przekłuj wykałaczką. Następnie przelej płyn do czystego pojemnika po starej maskarze. Tusz ma taką datę ważności, jaką ma jajko, którego użyjecie. Jeżeli używacie jajka od swojej kury, to miesiąc czasu spokojnie może tusz poleżeć. Pamiętajmy też, że taki tusz przechowujemy cały czas w lodówce. Pamiętaj, że oczy są bardzo wrażliwe, dlatego podczas przygotowywania mascary wszystkie narzędzia powinny być czyste. Warto również umyć pusty pojemnik po tuszu i szczoteczkę.

Ranking naturalnych tuszy do rzęs

1. Physician’s Formula Organic Wear Masacara- ma bardzo wygodną silikonową szczoteczkę, która bardzo dobrze rozdziela i wydłuża rzęsy. Nie pogrubia ich jakoś znacząco, ale na pewno podkreśla.
2. Zuii Organics Naturalny wydłużający tusz do rzęs– ma bardzo dobrą i precyzyjną szczoteczkę. Wydłuża rzęsy, wyraźnie je rozdziela, ale mniej pogrubia.
3. Lily Lolo Naturalny tusz do rzęs– przyciemnia, wydłuża, lekko pogrubia i trzyma się cały dzień na rzęsach. Szczoteczka jest wykonana z włosia, ale nie zostawia grudek.
4. Boho Tusz do rzęs Natural Noir- idealnie maluje również dolne rzęsy, dodatkowo jest najczęściej wybieranym tuszem naturalnym.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ