Na rynku istnieje wiele firm produkujących profesjonalne maszynki do włosów. Nazywamy je markami premium, które oferują najwyższej jakości produkty potrafiące pracować całymi godzinami każdego dnia.
Do marek premium zaliczamy maszynki do włosów Wahl, Babyliss Pro, Moser, Oster czy Jaguar. Są to naprawdę profesjonalnie maszynki do strzyżenia wlosów, które radzą sobie przez wiele lat nawet przy bardzo intensywnym używaniu. W segmencie tańszych maszynek tak zwanym „Value for the money” zdecydowanym liderem na rynku są maszynki do włosów Fox. Ich nieustającą popularność docenili zarówno fryzjerzy jak i użytkownicy domowi.

Różnice między sprzętem profesjonalnym, a domowym

Profesjonalna maszynka do strzyżenia włosówPierwszorzędną sprawą jaka będzie różnic obydwa rodzaje sprzętu będą ostrza. W obydwu przypadkach standardem jest stal nierdzewna, lecz profesjonalne maszynki do strzyżenia włosów będą miały powłokę z tytanu bądź węglową. Różnicą którą docenimy przy długotrwałym użytkowaniu, będą samoostrzące się ostrza, nie musimy ich wymieniać czy oddawać do ostrzenia. Taki sprzęt będzie się sprawdzał przez naprawdę długi czas. Profesjonalny sprzęt posiada także możliwość cięcia na tą samą długość, niezależnie od kąta nachylenia, oraz ruchomą głowice która ułatwia strzyżenie w trudnodostępnych miejscach i poprawia precyzję strzyżenia.

Zasilanie

Warto jeszcze wspomnieć o tym, że profesjonalne maszynki fryzjerskie mogą występować z tradycyjnym zasilaniem przewodowym lub bezprzewodowym. Wyraźną różnicą będzie komfort strzyżenia który oferują te bez kabla. Niepotrzebne jest nam gniazdko w okolicy miejsca strzyżenia lecz, to rozwiązanie ma tez wadę i jest nią ładowanie baterii. Sprzęt profesjonalny pozwoli na szybkie ładowanie, czas tego zabiegu nie przekroczy 60 minut, pozwoli na ciągły czas pracy do 90minut. Pomoże nam w tym stojak na maszynkę w który wmontowana jest ładowarka.

Ranking profesjonalnych maszynek do strzyżenia włosów

1. MOSER LI+PRO 1884
Maszynka znalazła się na pierwszym miejscu dzięki głowicy New Magic Blade II.

2. OSTER C200
Drugie miejsce przypadło jej dzięki pierścieniu do regulacji strzyżenia i szybkiej możliwości czyszczenia dzięki zdejmowanym ostrzom.

3. MOSER CHROMSTYLE 1871
Maszynka ta została wyposażona w akustyczny system ostrzegania przed rozładowanym akumulatorem. Atutem tez jest możliwość strzyżenia z kabla.

4. PANASONIC ER-1611
Dużą zaletą tego urządzenia jest szybkość ładowania, bowiem maszynka potrzebuje na ten proces zaledwie 1 godzinę.

5. MOSER GENIO PLUS MODEL 1854
Pozycję zawdzięcza między innymi dwóm wymiennym akumulatorom, oraz kontrolkę LED zgłaszająca wymianę akumulatora.

[Głosów:1    Średnia:4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ