Włosy o wysokiej porowatości są bardzo kapryśne i trudne do wypielęgnowania. Zapewne dlatego tak często prosicie mnie o wskazanie masek, które w końcu je nawilżą, dociążą, wygładzają i nabłyszczają. Maski do włosów mają za zadanie odżywiać, odbudowywać i regenerować nasze włosy. Dzięki odpowiednio dobranej masce do włosów zapewnisz im zdrowy wygląd, nienaganny połysk i długotrwałe odżywienie. Z uwagi na taką specyfikę włosa należy pamiętać, że uszkodzenie łodygi włosa jest odwracalne, natomiast zniszczenie mieszka włosowego skutkuje całkowitą utratą włosa. Obecnie produkowane maski mają lekko kwaśny odczyn, co w połączeniu ze spłukiwaniem maski chłodną wodą skutecznie zamknie łuski włosów i zapewni im nieskazitelny blask. Włosy mogą być suche z różnych powodów: stosujemy nieodpowiednie kosmetyki, poddajemy je za często zabiegom fryzjerskim albo niewłaściwie się odżywiamy. Aby zniszczone włosy zregenerować i nadać im blasku przygotuj tanią i szybką maseczkę w domu. Czyste olejki, żywice, woski, masła, a także emolienty pochodzenia roślinnego są kluczem do pięknych i zdrowych włosów. To właśnie naturalna pielęgnacja sprawia, że z biegiem czasu stają się one mocne, gęste i gładkie w dotyku.

Jak stosować maskę na zniszczone włosy

Najlepsza maska na zniszczone włosyMaskę do włosów należy nakładać na wilgotne, ale nie mokre włosy. Maskę nakładaj od połowy długości włosa. Z jednej strony nałożenie maski od samej nasady obciąży włosy, z drugiej – mija się z celem, gdyż włos przetransportuje niezbędne składniki odżywcze do całej jego długości. Włosy płucz w chłodnej wodzie, która zamyka łuski. Nie wyciskaj, ani nie trzyj ich, gdy chcesz usunąć wodę – wystarczy przyduszanie ręcznika. Nałożona przynajmniej na kwadrans maska do włosów, którą dla lepszego efektu podgrzejemy pod ciepłym ręcznikiem, pozwoli domknąć rozchylone łuski włosów. Stan włosów znacznie się poprawi już po jednej aplikacji.

Ranking masek do włosów zniszczonych

1. Coiff&Co, regenerująca odżywka/maska – mocno dociążająca odżywka o bogatym składzie dla wyjątkowo suchych włosów.
2. L’Oreal, Mythic Oil – maska nawilża i wygładza oraz pięknie pachnie. Dość droga, ale bardzo wydajna.
3. Gliss Kur, Oil Nutritive – gęsta, treściwa, zbita. Idealna maska do włosów suchych i zniszczonych, a do tego dostępna nawet stacjonarnie w dobrej cenie.
4. Planeta Organica, czarna maska marokańska -odpowiednia do włosów suchych i zniszczonych. Bardzo dobra również dla dziewczyn o włosach kręconych, gdyż podkreśla skręt loków i fal.

[Głosów:2    Średnia:1/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ