Zabieg powiększania ust przeznaczony jest dla pań, które nie są zadowolone z kształtu swoich ust (nieregularne), wielkości (zbyt małe), a także tych, które potrzebują poprawić sobie samopoczucie. Modelowanie ust to dość trudny zabieg kosmetyczny, ponieważ każda twarz jest inna i wymaga podkreślania odmiennych elementów. W wyniku starzenia się skóra ust traci jędrność, usta odwadniają się, a kontur ust rozmywa się. Warto pamiętać, że palenie papierosów nie wpływa pozytywnie na ich wygląd, gdyż przyczynia się do powstawania drobnych zmarszczek dookoła warg.

Metody powiększania ust

1. Powiększanie ust kwasem hialuronowym polega na wprowadzeniu w obręb czerwieni wargowej kwasu hialuronowego.
2. Powiększanie ust przeszczepem tkanki tłuszczowej to metoda polegająca na pobraniu własnej tkanki tłuszczowej pacjenta i iniekcji w obrębie czerwieni wargowej.
3. Powiększanie ust implantem to zabieg polegający na wykonaniu nacięcia ust od strony jamy ustnej, utworzeniu przestrzeni na implant i wprowadzeniu implantu.
4. Powiększanie ust przeszczepem własnej skóry to zabieg polegający na pobraniu wąskiego pasma skóry pacjentki z niewidocznego miejsca i wszczepienia go przez niewielkie nacięcie z boku ust.
5. Chirurgiczne, operacyjne powiększanie ust polega na wykonaniu inwazyjnego zabiegu, polegającego na wycięciu fragmentu skóry nad ustami, zszycia powstałego ubytku i automatycznego podciągnięcia ust do góry.
6. Powiększanie ust tatuażem czy makijażem permanentnym to metoda modelowania, powiększania i korygowania asymetrii ust.
7. Naturalne, domowe metody powiększania ust są przede wszystkim skoncentrowane na ujędrnieniu, dotlenieniu i lepszym ukrwieniu ust.

Pielęgnacja po zabiegu

Powiększone ustaBezpośrednio po zabiegu mogą wystąpić reakcje typowe dla każdej iniekcji. W ciągu dnia nawilżajmy usta pomadką lub błyszczykiem, a na noc dodatkowo je natłuszczajmy. W aptece warto też zaopatrzyć się w tabletki, które przyspieszają leczenie siniaków. Nie należy masować ani ugniatać ust.

Wypełniacze do ust:

EMERVEL LIPS – plastyczny i miękki preparat, który zapewnia ustom wyraźne powiększenie. Rezultaty utrzymują się od 6 do 9 miesięcy.
BELOTERO INTENSE – doskonale sprawdza się w konturowaniu ust.
JUVÉDERM VOLIFT – miękki preparat, który zapewnia naturalne efekty na 12-15 miesięcy.
RESTYLANE LIP REFRESH – powiększa minimalnie.
STYLAGE SPECIAL LIPS LIDO – zwiększa objętość warg oraz je nawilża.
NEAUVIA ORGANIC INTENSE – pozwalają uzyskać wyraźny efekt powiększenia w naturalnym stylu.
PRINCESS FILLER – podnosi kąciki ust, uwypukla łuk Kupidyna i wypełnia drobne linie wokół ust.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ