Półdługie włosy pasują niemal do każdej kobiety, niezależnie od kształtu twarzy i wieku. Są nowoczesne a do tego dają możliwość różnych stylizacji. Mają jeszcze jedną zaletę, są dosyć proste w stylizacji. Włosy o takiej długości są świetnym rozwiązaniem dla tych, które starają się je zapuścić, i dla tych, które mają długie włosy, a chcą coś zmienić w swoim wyglądzie. Sięgająca do ramion fryzura będzie idealna dla:
– pań w każdym wieku, ujmuje lat
– posiadaczek cienkich włosów, którym długie włosy są nie wskazane
– pragnących zmiany, ale nie drastycznej
– zapuszczających włosów, jako fryzura przejściowa.
Włosy półdługie są bardzo wygodne, dużo wygodniejsze od długich fryzur. Włosy tej długości są wystarczająco długie, aby je upiąć, ale dość krótkie, by nie martwić się o zniszczone końcówki. Fryzury półdługie dają nieskończenie wiele możliwości.

Fryzury dla półdługich włosów

Czy to cieniowany bob czy półdługa fryzurka z grzywką, włosy średniej długości prezentują się niezwykle uroczo i swoim czarem skutecznie przekonują do zmiany. Falowane włosy półdługie wykraczające lekko poza linię żuchwy, nie dłuższe niż do ramion są absolutnym hitem sezonu. Półdługie włosyProste włosy półdługie pasują do każdego i chociaż osobiście preferuję długość loba, to również na włosach za ramiona efekt będzie dobry. Kolor włosów jest bez znaczenia, bo to kwestia indywidualna dla każdej osoby, również kształt twarzy tutaj się nie liczy, bo wizyta u odpowiedniego fryzjera sprawi, że nasze półdługie włosy zostaną obcięte i ułożone tak, jak być powinny. Pocieniowane włosy pasują zarówno do loba jak i do długości za ramię, ośmielę się powiedzieć, że cieniowanie jest niezbędne. Wtedy półdługa fryzura nabiera lekkości.

Zalety włosów do ramion

Włosy do ramion są lżejsze, dzięki czemu odpoczywa skóra głowy. Przy długich włosach skóra czasami boli, zwłaszcza, gdy włosy są nieodpowiednio upięte.
Na półdługie włosy zużywa się mniej kosmetyków: olejów, silikonowych olejków, szamponów, masek, odżywek… To oznacza oszczędność pieniędzy.
Wcieranie wcierek czy peelingowanie skóry głowy jest też dużo szybsze i wygodniejsze.
Tuż po umyciu półdługie włosy są bardziej odbite od nasady niż włosy długie.
Mycie półdługich włosów trwa zdecydowanie krócej.
Szybciej schną – zarówno podczas suszenia naturalnego, jak i za pomocą suszarki.
Krótsze włosy są wygodne
Włosy do ramion są łatwiejsze do stylizacji – kręcenie lokówką, prostowanie, modelowanie na okrągłej szczotce czy rozprowadzenie lakieru trwa zdecydowanie krócej i łatwiej te czynności wykonać.
Krótsze włosy mniej się plączą i łatwiej je rozczesać, rzadziej powstaje kołtun nad karkiem.

[Głosów:10    Średnia:2.4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ