Porost włosów zależy od różnych czynników, nie tylko pielęgnacyjnych. Porost włosów można przyspieszyć naturalnymi sposobami. Szybki porost włosów zapewnia regularne stosowanie specjalnych szamponów, odżywek i maseczek lub domowych sposobów opierających się na olejkach i ziołach.

Metody na porost włosów

1. Metoda inwersji- jest to masaż i mycie głowy z głową w dół. Do skóry głowy w takiej pozycji spływa więcej krwi, dzięki czemu poprawia się krążenie, cebulki są bezpośrednio stymulowane, a składniki odżywcze z kosmetyków lepiej się wchłaniają.
2. Wcierki: domowe i apteczne- Najlepsze domowe wcierki to te z kozieradki, korzenia łopianu, olejku rozmarynowego. Do tego cuda działa również płukanka z pokrzywy.
-Ampułki Radical, Farmona
– Kuracja wzmacniająca włosy Rzepa, Joanna
– Kompleks odżywczy stymulujący wzrost włosów Saponics, Farmona
– Odżywka do skóry głowy i włosów Jantar, Farmona
– Daktarin 2%
– Woda brzozowa
Porost włosów3. Suplementy diety- Zażywanie witaminy B complex w połączeniu z piciem naparu z pokrzywy to również kuracja idealna dla włosów.
Calcium Pantothenicum
Skrzypovita
Belissa
Vitapil
Humavit
Merz Spezial
4. Pielęgnacja- właściwie dobrana, odpowiadająca na indywidualne potrzeby włosów i skóry głowy, zapewniająca prawidłowe nawilżenie skóry głowy, wzmacniająca kondycję włosów.
5. Podcinanie zniszczonych końcówek- zniszczenia z dołu włosów zawsze pną się ku górze, dlatego tak ważne jest systematyczne podcinanie końcówek.

Domowe sposoby na porost włosów

Porost włosów można przyspieszyć naturalnymi sposobami. Olejek rycynowy świetnie wpływa na porost włosów. Podobnie kompres z drożdży, oliwy z oliwek i żółtek. Nafta kosmetyczna na porost włosów może być stosowana nie na skórę głowy, ale na same włosy. Podczas zapuszczania włosów i stymulacji wzrostu nowych nie należy używać kosmetyków do stylizacji typu lakiery, pianki czy odżywki z alkoholem w składzie. Szybki porost włosów można zapewnić sobie także dzięki włączeniu do diety produktów bogatych w białko oraz witaminy i minerały. Dieta na porost włosów powinna być bogata także w żelazo. Można znaleźć je w mięsie, podrobach, roślinach strączkowych i świeżych warzywach. Picie minimum 2 litrów płynów dziennie pozytywnie wpływa nie tylko na włosy, ale na cały organizm, m.in. przyspieszając usuwanie toksyn.

Porost włosów można też wspomóc, wykorzystując specjalne zabiegi medycyny estetycznej. Stosuje się wówczas mezoterapię igłową skóry głowy. Zabieg zagęszczania włosów polega na ostrzykiwaniu skóry głowy specjalnymi preparatami, które mają za zadanie pobudzać cebulki włosów.

[Głosów:3    Średnia:4.7/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ