Niewłaściwa pielęgnacja włosów kręconych i falowanych prowadzi do przesuszenia fryzury, a także szorstkości i łamliwości włosów. Skręt włosa doskonale podkreślisz kremem do stylizacji włosów kręconych – nałóż kosmetyk na poszczególne pasma i pozwól fryzurze wyschnąć na powietrzu. W celu zwalczenia puszenia się włosów zastosuj serum do stylizacji, które przed nałożeniem na suche włosy należy rozgrzać w dłoniach.

Jak pielęgnować włosy kręcone

Włosy kręcone potrzebują o wiele dokładniejszej i bardziej przemyślanej pielęgnacji, niż włosy proste.
1. Zrezygnuj z szamponów zawierających detergenty syntetyczne, czyli SLS (Sodium Lauryl Sulfate) i SLES (Sodium Laureth Sulfate). Siarczany sprawiają, że kosmetyki lepiej się pienią jednak wysuszają włosy i zmniejszają ilość naturalnych olejów.
2. Do mycia włosów stosuj odżywki.
3. Myj włosy w ciepłej wodzie. Ostatnie płukanie najlepiej wykonać chłodniejszą wodą.
4. Rozczesuj włosy tylko na mokro.
5. Korzystaj z produktów do stylizacji włosów kręconych
6. Jeśli możesz pozostaw włosy do naturalnego wyschnięcia. Jeśli nie masz czasu – użyj suszarki z dyfuzorem i włącz zimny nawiew.
7. Podcinaj regularnie końcówki włosów.
8. Odpowiednia szczotka/grzebień- szczotka tangle teezer/ drewniany grzebień
9. Wybieraj lekkie kosmetyki do włosów kręconych, które nie obciążają fryzury.
10. Mocny lakier przeciw puszeniu się włosów i zabezpieczający przed wilgocią to podstawa w każdej łazience.

Ranking kosmetyków do włosów kręconych

Pielęgnacja włosów kręconych1. O`Herbal Odżywka do włosów kręconych i niezdyscyplinowanych- nadaje kręconym i niezdyscyplinowanym włosom miękkość i sprężystość, ułatwia rozczesywanie. Receptura odżywki nie zawiera silikonów, barwników.
2. Bouncy Curl Cream – arganowa odżywka do włosów kręconych– natychmiast odmładza kręcone oraz faliste włosy. Specjalna technologia curl memory pobudza, a także dodaje sprężystości i wyrazistości włosom bez żadnego obciążenia, podczas gdy olej arganowy odżywia i ułatwia rozczesywanie pozostawiając włosy sprężyste, błyszczące i łatwe do ułożenia.
3. Davines Love Curl – odżywka podkręślająca skręt włosów- podkreślająca skręt włosów przeznaczona szczególnie do włosów falowanych i kręconych. Intensywnie przeciwdziała wysuszeniu i efektowi zmiękczenia.
4. WELLA PROFESSIONALS ENRICH Bouncy Foam Pianka do włosów kręconych– pomaga w odbudowaniu struktury kręconych włosów. Lekka pianka wnika w głąb włosów i dodaje kręconym włosom sprężystości. Pianka zawiera wyciąg z jedwabiu, dzięki któremu włosy stają się jedwabiście gładkie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ