Symbolem Halloween jest dynia. Jak wykonać ciekawe dekoracje z dyni, przeznaczone na tę okazję?

Zobacz też: http://sekundaminuta.pl/jak-zrobic-dynie-na-halloween/

Halloween to święto, które przywędrowało do nas z Ameryki i dobrze przyjęło się w polskim społeczeństwie. Chociaż starsze pokolenia nie popierają tych nowych zwyczajów, uważając je za obrazoburcze, dzieci pokochały Halloween i całą jego otoczkę. W szkołach i domach kultury organizowane są bale halloweenowe, dzieci szykują specjalne, „upiorne” przebrania, chodzą od domu do domu, proszą o cukierki. 

Rodzice, chociaż włączają się w przygotowania, rzadko towarzyszą pociechom w tych wieczornych pochodach. Ich rola sprowadza się do stworzenia odpowiedniej atmosfery w domu poprzez halloweenowe dodatki.

Klasyczna dynia na Halloween

Trudno wyobrazić sobie Halloween bez dyni. Wielkie pomarańczowe lampiony z upiornym uśmiechem uwielbiają i dzieci, i dorośli. Nie mamy co prawda takiego doświadczenia w ich robieniu jak Amerykanie, jednak warto spróbować, ponieważ nie jest aż tak trudne, na jakie wygląda. Potrzebna nam będzie dynia w możliwie największym rozmiarze. Dynie to stosunkowo niedrogie warzywo, więc przygotowanie tej dekoracji nie spustoszy naszego portfela. Poza dynią trzeba wyposażyć się w ostry noż, a także świeca, którą umieścimy wewnątrz lampionu. 

Wykonanie krok po kroku

Ostrym nożem odcinamy górną część dyni, a następnie usuwamy cały miąższ ze środka, najlepiej zrobić to dużą, metalową łyżką. Pestki dyni, które wyjmiemy warto oczyścić i ususzyć bądź  uprażyć, a zamienią się w pyszną, zdrową przekąskę. Gdy już pozbawimy nasza dynię wnętrzności, czas nadać jej upiorną minę. Zanim weźmiemy się za cięcie, dobrze jest naszkicować sobie wzór markerem. Wycinanie w dyni nie jest łatwe ze względu na jej wyjątkowo twardą skórkę. Cudów więc nie wyczarujemy, a najłatwiejsze będą do wycięcia proste kształty. Na koniec wystarczy umieścić w środku święcę i nasz upiorny towarzysz gotowy.

Inne dekoracje z dyni

Jeśli chcemy wykorzystać dynię jako ozdobę na zewnątrz, na przykład na ganku, możemy zrobić inną efektowną dekorację. Potrzebne nam będą trzy dynie w różnych rozmiarach, złota farba w spreju oraz lakier do zabezpieczenia. Wykonanie jest banalnie proste – malujemy dynie złota farbą, na koniec pociągamy lakierem, by zwiększyć jej odporność przed deszczem i gotowe. Piękno tkwi w prostocie. 

Przeczytaj też: http://www.otoli.pl/jak-odpowiednio-pielegnowac-biale-buty/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ