Rozmowa w sprawie pracy jest zazwyczaj bardzo stresująca już sama w sobie. Tym bardziej staje się to stresujące kiedy jest ro stanowisko naszych marzeń. Aby wypaść dobrze na takiej rozmowie trzeba wiedzieć w co się ubrać, aby nie zniechęcić do siebie potencjalnego pracodawcy? Jak ubrać się na rozmowę w spawie pracy, aby zrobić dobre wrażenie? 

Przeczytaj też: https://www.plotki.pl/co-ubrac-na-rozmowe-o-prace/

W co ubrać się na rozmowę o pracę?

Na rozmowę w sprawie pracy powinniśmy się ubrać na pewno schludnie, jednak zależnie od miejsca, do którego składamy aplikację. Idąc na rozmowę o prace do baru lub klimatycznej knajpki, nie musicie przecież zakładać na siebie od razu wysokich szpilek, koszuli, marynarki oraz ołówkowej spódniczki. Zwykłe czarne spodnie i oraz biała góra załatwią sprawę. Taki strój jednak nie sprawdzi się już, jeśli staramy się o wysoką posadę na stanowisku kierowniczym w dużej korporacji. Wszystko zależy od miejsca, w którym staramy się o pracę.

Jak ubrać się na rozmowę kwalifikacyjną?

Idealny, uniwersalny i elegancki strój na rozmowę o pracę czy rozmowę kwalifikacyjną to klasycznie czarny dół oraz biała góra. Takie połączenie sprawi, że będziesz wyglądać naprawdę nieziemsko. Biała, prosta koszula oraz czarna spódniczka nigdy nie zostaną odebrane w zły sposób. Zawsze będą kojarzyć się z elegancją i klasą.

Golf również jest idealnym pomysłem. W takim wypadku stawiajmy na stonowane kolory oraz brak wzorków. W ten sposób kreacja ta jest zdecydowanie na „tak”. Starajcie się unikać krzykliwych, jaskrawych kolorów, zwłaszcza takich, które gryzą się z pozostałą częścią naszej garderoby lub z naszymi butami. 

Kluczowa jest również higiena.Weźcie prysznic, użycie ulubionych, ale delikatnych perfum, dokładnie umyjcie dłonie oraz zadbajcie o paznokcie. Dłonie są przecież naszą wizytówką. Obgryzione paznokcie czy też schodzący lakier nie wyglądają zbyt profesjonalnie. Manicure nie zajmie dużo waszego czasu, a zdecydowanie poprawi wasz ogólny wygląd oraz pewność siebie.

Zobacz też: http://www.otoli.pl/jak-przygotowac-sie-na-krolika/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ