Aranżacja wnętrza nie jest wcale takim trudnym zadaniem. Nie trzeba zatrudniać projektanta, gdyż inspiracje można czerpać z Internetu. W ostatnim czasie na topie jest styl loftowy. Czym się charakteryzuje?
Mieszkanie w stylu loftowym
Styl industrialny jest charakterystycznym stylem wystroju wnętrz, który powstał w wyniku przekształcenia przemysłowych pomieszczeń w pomieszczenia mieszkalne. Cechą charakterystyczną jest surowość i eksponowanie elementów konstrukcyjnych, takich jak na przykład rury, belki sufitowe, czy pozostawienie betonu na ścianie.
Styl loftowy to duże przestrzenie, choć coraz więcej osób urządza w takiej aranżacji również małe kawalerki. W stylu loftowym popularne jest mieszanie różnych materiałów. Kontrasty między surowymi elementami przemysłowymi a naturalnymi materiałami dodają charakteru i głębi wnętrzom.
Ścianki szklane loftowe – jak je stosować?
Jedną z cech charakterystycznych tego stylu jest minimalizm i prostota. Wnętrza są zazwyczaj urządzone w sposób oszczędny, bez zbędnych ozdób i zdobień. Preferowane są surowe elementy.
W wielu mieszkaniach można znaleźć ścianki szklane loftowe, które mogą być wykorzystane jako przegrody między pomieszczeniami. Zapewniają one prywatność i jednocześnie pozwalają na przepływ światła, zachowując wrażenie otwartości. Mogą być również stosowane jako ściany zewnętrzne, np. na balkonie lub tarasie. Dają wrażenie przestronności i pozwalają na cieszenie się widokiem, jednocześnie chroniąc przed warunkami atmosferycznymi.
W jakich pomieszczeniach sprawdzą się szklane ścianki loftowe?
Choć przy urządzaniu wnętrz często myśli się o mieszkaniu czy domu, to także warto dobrze zaaranżować przestrzeń biurową. W pracy spędza się mnóstwo czasu, a więc wnętrze musi sprzyjać koncentracji. Pracownicy muszą mieć swoją przestrzeń, a jednocześnie nie powinni być zamknięci sami w pomieszczeniu.
Szklane ścianki loftowe idealnie nadają się do biurowców. Można przy ich pomocy wydzielić dla każdego pracownika jego własną, prywatną przestrzeń, a zarazem nie pomniejszają one pomieszczenia i nie wprowadzają uczucia klaustrofobii. To idealne rozwiązanie do nowocześnie urządzonych biur. Można je też zastosować w lokalach usługowych lub urzędach miejskich.