Odchudzanie po ciąży — najlepsze sposoby

Ciąża oraz urodzenie dziecka to bardzo trudny dla organizmu czas. Tuż po nim jednym z głównych celów jest wrócenie do dawnej formy i wagi. Odchudzanie się po ciąży dla wielu kobiet jest bardzo trudne i wymagające. Istnieje jednak kilka sposobów, dzięki którym można skutecznie odchudzać się i komfortowo wracać do wagi sprzed ciąży. Poniżej prezentujemy najlepsze sposoby, podpowiadamy, o jakie elementy warto zadbać i na co zwracać uwagę, aby odchudzanie było efektywne i dawało najlepsze rezultaty.

Po 6 tygodniach dieta zbilansowana

Pierwszym krokiem odchudzania po ciąży jest rozpoczęcie diety i starań o powrót do właściwej sylwetki. Diety i odchudzanie powinniśmy rozpocząć najwcześniej po 6-8 tygodniach od porodu, aby dać czas na naturalne zregenerowanie się organizmowi po ciężkiej próbie, jaką był poród. Rozpoczynając dietę pamiętać, należy o karmieniu piersią, dlatego nie powinniśmy wdrażać diety wcześniej, a ta rozpoczęta powinna być również korzystna dla dziecka. Spośród wielu konkretnych warto wybierać te które, które będą najmniej wymagające i pozwolą komfortowo wejść w dbanie o własną figurę. Dobrym posunięciem będzie zbilansowanie posiłków oraz wybieranie tych, które mają najlepszy stosunek kalorii do substancji odżywczych. Powinniśmy również spożywać posiłki w małych ilościach np. 5 razy dziennie. Dobrym pomysłem będzie spożywanie produktów bogatych w błonnik, które naturalne przyspieszają przemianę materii. Warto opierać się na gotowaniu, smażeniu bez tłuszczu lub gotowaniu na parze.

Powrót do formy po ciąży może potrwać od 6 miesięcy nawet do roku, a proces powinien być łagodny i wyrabiać dobre nawyki. Możemy również skorzystać z pomocy dietetyka, który zaproponuje np. diety dla mam karmiących piersią lub inne, jeśli mamy pewne preferencje co do ilości posiłków, kaloryczności czy produktów. Niektóre cateringi dietetyczne oferują również diety po porodzie, co również będzie komfortowym rozwiązaniem, gdyż otrzymamy gotowe pełnowartościowe i zbilansowane posiłki, których nie będzie trzeba przygotowywać samodzielnie.

dieta zbilansowana

Porada: Jedz regularnie! Bardzo ważną poradą odnośnie odchudzania się po ciąży jest regularnie jedzenie. W tym okresie całą swoją uwagę przekazujemy nowemu członkowi rodziny, ale jeśli chcemy zadbać o swoją figurę i wagę, warto jeść też regularnie.

Naturalne spalacze tłuszczu

Dobrym pomysłem jest stosowanie naturalnych spalaczy tłuszczu w swojej diecie. Produkty takie powodują szybsze spalanie tkanki tłuszczowej i nie są farmaceutycznymi wyrobami. Do takich naturalnych produktów będzie należał np. imbir, czerwona i zielona herbata czy cytrusy. Krok taki musimy jednak uzgodnić z lekarzem lub dietetykiem, gdyż dieta mamy ma też wpływ na dziecko, jeśli jest karmione piersią.

Ćwiczenia

Ćwiczenia to kolejny sposób na odchudzanie się po porodzie. Z pewnością pozwolą zgubić dodatkowe kalorie i pozwolą odchudzać się efektywnie. Treningi po porodzie powinny opierać się na nie formujących ćwiczeniach oraz takich, które nie będą wymagały od nas dużego zaangażowania. Możemy w tym celu np. jeździć na rowerze stacjonarnym. Sesje treningowe na początku odchudzania po porodzie możemy odbywać 2-3 razy tygodniowo a w razie dobrej tolerancji zwiększać intensywność. Plan treningowy powinniśmy również ustalić z lekarzem oraz ew. trenerem personalnym, oraz dobierać go do swoich możliwości.

Porada: Odchudzając się po porodzie, nie powinniśmy stosować żadnych gwałtownych oraz rygorystycznych kroków. Odnosi się to zarówno do diety, jak i ćwiczeń czy podejścia do odchudzania. Stosowanie sztucznych suplementów, intensywnie ćwiczenia czy dieta niskokaloryczna z pewnością nie są dobrym pomysłem.

Jeżeli nie wiesz jak samemu radzić sobie z przygotowywanie posiłków można wybrać catering dietetyczny. Dieta pudełkowa z dowozem to dobry wybór dla osób, które nie czują się kuchni komfortowo i mają problem z przygotowywaniem różnorodnych i smacznych posiłków. Na https://dietly.pl można porównać różne cateringi dietetyczne, wybierając dietę w konkretnym mieście np. catering dietetyczny we Wrocławiu, wybrać interesującą dietę np. odchudzającą, paleo, standard, dietę dla sportowców, kolejnym wyborem jest wybór diety według ceny, które wahają się od 35 do 90 zł czy też wybrać ilość posiłków dziennie. Można również wybrać konsultację dietetyka czy zamówić catering testowy. Warto skorzystać z takiej możliwości i ułatwić sobie życie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ