Obecnie każda firma produkująca farby do włosów posiada w swojej ofercie także palety farb do włosów. Pozwala nam to na dobranie dla nas odpowiedniego koloru farby, tak abyśmy nie musiały eksperymentować. Warto jest się więc z taką paletą farb do włosów zapoznać, aby nie przydarzyła nam się nie miła niespodzianka w postaci innego koloru. Palety kolorów możemy obejrzeć nie tylko w salonach fryzjerskich, ale również w drogeriach oferujących farby do włosów. Bardzo dobrze jest zapoznać się z takim ułatwieniem.
Paleta kolorów
Profesjonalnie wyglądająca paleta kolorów farb do włosów to podstawa wyposażenia każdego salonu. Dzięki niej klienci i klientki szybko znajdą najlepszy dla siebie odcień. Ich podpisanie na palecie świetnie ułatwia identyfikację odpowiedniego produktu na półkach salonu. Dzięki takim paletom kolorów farb do włosów możemy idealnie zapoznać się nie tylko z kolorystyką, ale ułatwi nam to dobór odpowiedniego odcienia specjalnie dla nas. Każdy z producentów farb do włosów posiada taką paletę i dodatkowo bardzo dobrze wie, jak bardzo jest pomocna dla klientów. Pamiętajmy jednak, że wybierając kolor na ich podstawie musimy wziąć pod uwagę, że może różnić się odcieniem lub natężeniem koloru na naszych włosach. Włosy farbowane zupełnie inaczej przyjmują barwnik, niż włosy naturalne – np. po nałożeniu jasnego brązu na malowane wcześniej włosy o kolorze ciemnobrązowym możemy uzyskać ciemniejszy odcień, zamiast jaśniejszego.
OZNACZENIA FARB DO WŁOSÓW
Pierwsza cyfra numeru farby do włosów to kolor bazowy lub podstawowy. Inne nazwy to: wysokość/poziom tonu. Warto się jest przed zakupem zapoznać z oznaczeniami farb. Dzięki temu będziemy wiedziały jaki kolor będzie dla nas odpowiedni, czego oczekujemy i zabezpieczy nas to przed rozczarowaniem czy nie miłą niespodzianką.
1 – granatowa czerń
2 – czerń
3 – ciemny brąz
4 – brąz
5 – jasny brąz
6 – ciemny blond
7 – blond
8 – jasny blond
9 – bardzo jasny blond
10 – platynowy blond
11 i 12- farby rozjaśniające
Druga cyfra lub cyfry po przecinku to odcień/refleks. Ciepły lub zimny:
0 – odcień neutralny, ani ciepły, ani chłodny
1 – popielaty (niebieski, odcień chłodny)
2 – opalizujący (fioletowy, odcień chłodny)
3 – złocisty (odcień ciepły)
4 – miedziany (odcień ciepły)
5 – mahoniowy (odcień ciepły)
6 – czerwony (wiśniowy, odcień chłodny)
7 – zielony (odcień chłodny)
Oznaczenia zawierające litery:
A- popiel
B- beż lub brąz
S- srebrny
G- złoty
V- fiolet
R- czerwień
N- naturalny
Kolor farby odczytujemy :
5,0 -kolor naturalny,jasny brąz
ale już
5,4 – miedziany jasny brąz