W ostatnim czasie motyw ślubny stał się niezwykle modnym dodatkiem do wesela. Niektóre Pary Młode decydują się na jego wyeksponowanie, inne delikatnie wprowadzają do uroczystości. Czasem motywem jest kolor, innym razem hobby, a jeszcze innym zbiór pomysłów związanych z Młodą Parą. Zdecydowanie się na motyw ślubny ułatwia także organizacje samej uroczystości. Cała oprawa musi być spójna i utrzymana w jednym stylu i tonie. Dzięki temu ślub i wesele jest harmonijne i uporządkowane. Zobacz, czym jest motyw ślubny i jak go wybrać, a także sprawdź nasze podpowiedzi w zakresie ciekawych tematów przewodnich ślubu.

Czym jest motyw ślubny?

Motyw ślubny to akcenty pojawiające się w dekoracjach, stroju, stylizacjach Pary Młodej i gości, które stanowią element tworzący jedną całość. Motywem ślubnym może być jeden kolor np. miętowy, miasto, w którym poznali się nowożeńcy czy stylu np. wesele rustykalne, czy glamour. Motyw przewodni przejawia się we wszystkich elementach wesela, np. wybierając jako temat ślubu kolor miętowy, takie powinny być dekoracje stołu, sukienka druhny, pojedyncze kwiaty w bukiecie Panny Młodej czy muszka Pana Młodego.

Jak wybrać motyw przewodni wesela?

Motyw przewodni wesela przede wszystkim powinien się podobać Parze Młodej. Nie warto podążać za modą i np. organizować ślubu glamour,  jeśli Para Młoda niezbyt dobrze czuje się w eleganckich klimatach. Najlepiej motyw przewodni oprzeć na tym, co się lubi lub przywołuje na myśl miłe wspomnienia, np. miejscu oświadczyn, zawodzie, pasji, hobby, ulubionym kolorze lub kwiatach. Motyw przewodni warto też dostosować do tego, gdzie odbędzie się wesele. Jeśli Wasza sala weselna przypomina raczej toskańską rezydencję, motyw marynistyczny może w niej wyglądać nieco sztucznie i nadęcie. Stąd też już przy wyborze sali warto myśleć, w jakim stylu chce się zorganizować ślub. Kolejną kwestią są gości. W założeniu ślub i wesele organizuje się dla nich, a więc warto, aby dobrze się na nim bawili. Jeśli na uroczystość zaprasza się starsze i poważne osoby wesele z motywem przewodnim disco może się nie sprawdzić. Nie zapominajmy też o funduszach. Stylizowane ozdoby i dekoracje potrafią sporo kosztować, stąd też wymyślny motyw przewodni wesela jest w stanie znacznie zwiększyć przewidywany budżet.

Jak wprowadzić motyw przewodni wesela do uroczystości?

Najprostszym sposobem wprowadzenia motywu weselnego jest udekorowanie zgodnie z nim sali, gdzie odbędzie się zabaw. Jednak nie warto na tym poprzestać temat przewodni ślubu dobrze także zaakcentować na sukni Panny Młodej. Ta może być utrzymania np. w stylu rustykalnym lub vintage przy wyborze takiego motywu wesela, lub mieć wpięte kwiaty, jeśli motywem są rośliny, albo posiadać delikatne akcenty kolorystyczne nawiązujące do motywu przewodniego ślubu. Oprócz sukni w tym samym tonie warto utrzymać biżuterię i bukiet ślubny.

Nakazanie do motywu ślubnego powinno także znaleć się na zaproszeniach ślubnych, w dekoracji samochodu, kościoła i Sali. Temat przewodni ślubu można uwzględnić w strojach świadków lub wszystkich gości prosząc, aby np. w ten dzień mieli na sobie coś żółtego.

Pomysły na motyw przewodni wesela

Jednym z najczęściej wybieranych motywów przewodnich wesela jest styl romantyczny. Królują tu pastelowe kolory, zwiewne sukienki druhen i delikatne dekoracje. Styl jest uniwersalny, stąd też będzie pasował do większości sal weselny. Bez problemu można znaleźć liczne dodatki i dekoracje związane ze ślubem romantycznym.

Prostym  do wykonania jest również motyw kolorystyczny. Wystarczy wybrać kolor i zastosować go we wszystkich wymienionych powyżej elementach. Przy motywie kolorystycznym wesela ważne jest, aby zachować umiar. Wybrany kolor nie powinien zalewać całej sali weselne i być jedynym dostrzegalnym, dobrze jest połączyć go z uniwersalną bielą.

Jeśli ma się ochotę trochę poszaleć, można wybrać bardziej oryginalny motyw przewodni wesela, np. podróżniczy. Motyw ten może wiązać się z miejscem poznania nowożeńców, zaręczyn czy najlepszych wakacji. Do zorganizowania takiego ślubu trzeba się trochę przyłożyć, ale efekt jest oszałamiający. Podobny klimat można osiągnąć, wybierając na motyw przewodni wesela hobby. Jeśli macie wspólne bardzo ułatwi to sprawę. Ślub nawiązujący do żeglarstwa, nurkowania, fotografii czy gotowania to ciekawe przeżycie dla gości. W ramach weselnych zabaw może zastosować te tematyczne np. puszczenie łódeczek czy wspólne przystrajanie tortu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ