Organizacja wieczoru panieńskiego to jeden z głównych obowiązków druhny. Obchodzone coraz huczniej i planowane co do ostatniego szczegółu wieczory panieńskie przybierają coraz to nowsze i bardziej spektakularne formy. Nikogo już nie dziwi wieczór panieński w SPA czy zatrudnienie instruktorki tańca brzucha. Świadkowe, które chcą ten wieczór uczynić jeszcze bardziej wyjątkowym, decydują się jednak na coraz modniejszy wieczór panieński za granicą. Sam wyjazd przeradza się w kilkudniowy wypoczynek, który można połączyć czy ciekawymi atrakcjami. Zobacz, jak zorganizować wieczór panieński za granicą.

Coraz częściej wieczory panieńskie odbywają się poza miejscem zamieszkania Panny Młodej. Wypady do imprezowych stolic Polski, takich jak Kraków czy Wrocław to już norma, chcąc więc odrobinę zaszaleć, warto pokusić się o organizację wieczoru panieńskiego za granicą. Jednak, aby taki wyjazd był udany, pod uwagę należy wziąć kilka elementów.

Ile kosztuje organizacja wieczoru panieńskiego?

Organizacja wieczoru panieńskiego za granicą jest droższa niż tego w kraju. Od tego, jaki będzie budżet na wieczór panieński, uzależnione jest miejsce organizacji imprezy oraz przewidziane atrakcje. Najczęstszą praktyką jest to, że bilet lotniczy/ koszt dojazdu samochodem fundowany jest Pannie Młodej, reszta wydatków (np. noclegi) rozkładane są po równo na każdego uczestnika. Często też sam cały wyjazd opłacany jest przez przyjaciółki Panny Młodej. Niemniej jednak formę opłacenia wieczoru panieńskiego należy uzgodnić jeszcze przed wyruszeniem w podróż.

Gdzie zorganizować wieczór panieński?

W dobie tanich lotów i szybkich środków transportu wieczór panieński za granicą można zorganizować w dowolnym miejscu na świecie. Ograniczeniem jest tu tylko zasobność portfela i własne chęci. Jeśli jednak wieczór panieński planuje się na kilka dni przed samą uroczystością, warto wybrać bliższe kierunki niż Afryka, Azja czy Ameryka. Uniknie się dzięki temu choroby tropikalnej czy też problemów ze zmianą strefy czasowej. Na wieczór panieński za granicą najlepiej wybrać Europę. Dla osób, które lubią i chcą poimprezować, idealnym rozwiązaniem będzie wieczór panieński na Ibizie, czy w Amsterdamie, natomiast odpocząć i zrelaksować się można na Malcie lub jednej z wysp archipelagu Sporadów Południowych na Morzu Egejskim  Grecji.

Czym na wieczór panieński?

Wybierając bliższe kierunki takie jak np. Praga czy Budapeszt na wieczór panieński niekoniecznie trzeba się wybierać samolotem. Podniebne podróże warto też odpuścić, jeśli Panna Młoda lub inna z zaproszonych osób boi się latać. Na wypad przedślubny można wybrać się więc samochodem, pociągiem czy autobusem. Trzeba jednak pamiętać, aby sama podróż nie była męcząca i nie zabierała dużo czasu. W przypadku podróży samochodem konieczne jest też wyznaczenie kierowcy oraz zadbanie o to, aby był on gotowy do podjęcia podróży (może to wyeliminować np. imprezy suto zakrapiane alkoholem).

Atrakcje na wieczorze panieńskim

Chociaż sam wyjazd za granicę jest sam w sobie atrakcją, warto zadbać o dodatkowe urozmaicenie wyjazdu. Ciekawym pomysłem jest opracowanie motywu przewodniego wieczoru panieńskiego, np. kulinarna podróż po Włoszech. Równie interesującym pomysłem jest wynajęcie lokalnego fotografa i zorganizowanie sesji plenerowej np. na plażach Portugalii lub skorzystanie z ekstremalnych rozrywek np. nauki jazdy na nartach wodnych itd. Wybór atrakcji powinien być uzależniony od miejsca organizacji wieczoru panieńskiego, budżetu oraz osobistych upodobań Panny Młodej.

Pamiątki z wieczoru panieńskiego

Na koniec warto pamiętać, aby wieczór panieński za granicą odpowiednio udokumentować. Zdjęcia czy filmy będą wspaniałą pamiątką na lata zarówno dla gości, jak i samej Panny Młodej. Trzeba jednak pamiętać, że co dzieje się w Vegas… zostaje w Vegas, a więc lepiej powstrzymać się od wrzucania niezbyt reprezentacyjnych zdjęć czy materiałów wideo na Facebooka, czy Instagrama.

 

[Głosów:11    Średnia:2.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ