Chyba każda kobieta chce wyglądać na swoim ślubie perfekcyjnie. Wyszukana kreacja, profesjonalny makijaż i olśniewająca fryzura to jednak nie wszystko. Bardzo ważnym elementem naszego wizerunku są również paznokcie. Współcześnie w tej kwestii kobiety mają tak duży wybór jak nigdy dotąd. Być może warto przyjrzeć się co oferują swoim klientkom najlepsze salony manicure?

Dlaczego ślubny manicure jest tak ważny?

Paznokcie panny młodej, podobnie jak makijaż i fryzura powinny być dopracowane w najdrobniejszych detalach. Pamiętajmy, że tego dnia będziemy w centrum uwagi, a nasz wygląd będzie prawdopodobnie szeroko komentowany. Warto pomyśleć również o fotografiach ślubnych, które staną się naszą pamiątką do końca życia. Podczas ceremonii zaślubin jedną z częściej fotografowanych części naszego ciała będą właśnie dłonie, na których po raz pierwszy pojawiają się obrączki. W tak ważnej chwili nie można pozwolić sobie na zaniedbane paznokcie. Wprawdzie fotograf zawsze może skorygować zdjęcia za pomocą programu do obróbki graficznej, jednak nie warto rozważać takiej możliwości.

Manicure ślubny musi być nie tylko efektowny, ale także bardzo trwały. Nasze paznokcie powinny przetrwać w niezmienionym stanie przynajmniej do końca uroczystości. Liczmy się z tym, że będziemy miały wiele okazji, żeby uszkodzić manicure. W takiej sytuacji każda panna młoda musi zastanowić się, czy tradycyjne lakiery spełnią jej oczekiwania. W przypadku tego typu kosmetyków zawsze istnieje ryzyko powstawania odprysków, uszkodzeń mechanicznych, czy po prostu kruszenia się produktu na paznokciach. Jeżeli chcemy być spokojne o stan naszych paznokci, być może warto zainwestować w nowoczesny, trwalszy sposób stylizacji.

Paznokcie ślubne – dlaczego warto wybrać manicure hybrydowy?

Niewątpliwą zaletą manicure hybrydowego jest jego trwałość. Jeżeli jest wykonany prawidłowo, może utrzymać się na naszych paznokciach nawet do trzech tygodni. Jest on bardzo odporny na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. W przypadku hybrydy nie ma mowy o odpryskiwaniu czy kruszeniu – podstawowych mankamentach wielu tradycyjnych lakierów. Warto nadmienić, że ten rodzaj stylizacji paznokci nie jest pozbawiony wad. Przede wszystkim czas potrzebny na jego wykonanie jest znacznie dłuższy niż w przypadku klasycznego manicure. Jednak kiedy przygotowujemy paznokcie na tak ważną okazję jak nasz własny ślub, ten drobny mankament nie ma tak wielkiego znaczenia.

Dobrze gdy kobiety zainteresowane hybrydami przetestują ten rodzaj manicure wcześniej. Musimy zdawać sobie sprawę, że może on powodować uszkodzenie płytki paznokcia. Zwłaszcza, kiedy zdejmiemy go w niewłaściwy sposób. W sytuacji, kiedy jesteśmy pewne, że określony kolor i wzór spełniają nasze oczekiwania, udajmy się do manicurzystki odpowiednio wcześniej. Stylizacji paznokci nie należy odkładać na ostatnią chwilę. Jednocześnie nie warto wykonywać manicure na tydzień lub dwa tygodnie wcześniej – pamiętajmy, że choć lakier utrzyma się na paznokciach w nienaruszonym stanie, będą one odrastać. Prześwitująca naturalna płytka może zepsuć cały efekt.

Jak przygotować się do manicure hybrydowego?

Przygotowań do ślubnego manicure nie warto odkładać na ostatnią chwilę. Pamiętajmy, że paznokcie to nie wszystko. Musimy zadbać również o to, żeby nasze dłonie były miękkie i dobrze nawilżone. Warto regularnie wykonywać peelingi dłoni i zainwestować w dobry krem nawilżający. Żeby wydobyć z paznokci to co najlepsze, należy zawczasu pomyśleć o usunięciu suchych skórek. Nie róbmy tego za pomocą cążek – taka metoda stwarza duże ryzyko uszkodzenia skóry, a dodatkowo wycięte skórki mają tendencje do błyskawicznego odrastania. Znacznie lepiej sprawdzą się specjalne preparaty, które delikatnie je rozpuszczą.

Jak zrobić manicure hybrydowy?

Kiedy zdecydowałyśmy, że zrobimy manicure hybrydowy samodzielnie, musimy zaopatrzyć się w specjalne produkty. Konieczny jest przede wszystkim zakup lakierów hybrydowych np. Gellack UV Pro. Stanowią one mieszankę tradycyjnego lakieru i żelu do manicure. Lakiery hybrydowe charakteryzują się głębszym kolorem niż lakiery tradycyjne. Ponadto posiadają one większy połysk.

Do wykonania manicure hybrydowego potrzebujemy też specjalnej lampy UV. Posłuży nam ona do utwardzania poszczególnych warstw lakieru.

Jeżeli niejednokrotnie malowałyśmy paznokcie, wykonanie manicure hybrydowego nie powinno stanowić dla nas większego problemu. Krokiem, od którego powinnyśmy zacząć jest opiłowanie paznokci przy pomocy papierowego pilnika. Kiedy uzyskamy idealny dla nas kształt, możemy przejść do matowienia płytki przy pomocy bloku polerskiego. Pamiętajmy jednak, żeby nie przesadzić ze ścieraniem wierzchniej warstwy paznokcia. Następnie dokładanie odtłuszczamy płytkę.

Gdy nasze paznokcie są gotowe nakładamy na nie warstwę bazy i utwardzamy ją przy pomocy lampy UV. Kiedy produkt całkowicie wyschnie, aplikujemy cienką warstwę wybranego lakieru i używamy lampy do jej utwardzenia. Postępujemy tak samo również w przypadku kolejnych warstw. Na koniec aplikujemy lakier nawierzchniowy i również utwardzamy go przy użyciu lampy.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ