Przed organizacją ślubu i wesela na odległość staje wiele Par Młodych szczególnie tych, które mieszkają poza granicami kraju, a uroczystość chciałyby zaplanować nad Wisłą. Załatwienie wszystkich niezbędnych spraw oznacza więc albo częste przyjazdy do kraju, albo zdanie się na pomoc rodziny i przyjaciół. Coraz więcej Par Młodych organizujących wesele na odległość decyduje się również na wynajęcie wedding plannera. Dowiedz się jak zorganizować ślub na odległości i jakie kroki podjąć, aby przygotowanie nie były stresujące, a sama uroczystość okazała się sukcesem.

Wykorzystaj czas do maksimum

Przede wszystkim organizując ślub na odległość, zadbaj o to, aby czas wykorzystany w miejscu, gdzie odbędzie się uroczystość spożytkować maksymalnie. Dobrze jest łączyć niektóre z wydarzeń – np. na wybór sukni ślubnej umów się w kilku salonach jednego dnia (a nie w każdym w odstępie kilku dni). Spotkania z usługodawcami np. fotografem czy kamerzystą ustal w jednym terminie np. w hotelowej restauracji, w której odbędzie się wesele – dzięki temu możesz przy okazji wypróbować dania z menu.

Postaw na komunikację mobilną

W dzisiejszych czasach nie wszystkie spotkania muszą odbywać się na żywo. O ile to pierwsze zapoznawcze np. z florystką czy fotografem dobrze odbyć osobiście, o tyle późniejsze spotkania, które mają na celu ustalenie szczegółów, można odbywać on-line. Pomogą w tym komunikatory takie jak Skype, Facebook czy nawet poczta elektroniczna.

Pamiętaj też, że nie ze wszystkimi potencjalnymi usługodawcami musisz się spotkać osobiście. Prawdziwą kopalnią wiedzy jest Internet. Na podstawie zawartych na stronie www informacji czy też opinii na formach może dokonać wstępnej selekcji np. sali weselnej, czy fotografa ślubnego.

Sprawdź na miejscu

Wielu usługodawców ślubnych można też przywieźć ze sobą z miejsca, w którym się aktualnie mieszka. Dziś są oni bardzo mobilni i zazwyczaj nie stwarzają problemów w zakresie wykonania usługi w innym mieście czy kraju. Zasadniczą kwestią są tu tylko koszty – sprowadzenie z zagranicy fotografa może wiele kosztować. Jeśli jednak mieszka się np. w Krakowie, a  ślub organizuje w Warszawie, koszty nie powinny być bardzo wysokie. Decydując się na takie rozwiązanie, uzyskuje się możliwość bezpośrednich spotkań i ustalania szczegółów.

Ustal plan ślubny

Jeżeli okaże się, że spotkanie na żywo mimo wszystko będzie niezbędne, nie pozostawiaj go przypadkowi. Przygotuj się do niego szczegółowo – spisz sobie listę pytań i spraw do omówienia. Dzięki temu za jednym zamachem uzyskasz odpowiedzi na wszystkie swoje wątpliwości i nie będzie trzeba za tydzień znów organizować spotkania.

Postaw na rodzinę i przyjaciół

W organizacji wesela na odległość nieocenioną pomocą są przyjaciele i rodzina. To oni zazwyczaj dbają na miejscu o dopilnowanie szczegółów, wykonują zdjęcia sali czy odbierają np. wydrukowane zaproszenia. Mogą oni również załatwić część formalności ślubnych, tych, przy których niekoniecznie muszą być obecni Państwo Młodzi.

…lub konsultanta ślubnego

Jeżeli rodzina i przyjaciele nie mogę pomóc w organizacji ślubu na odległość, dobrą opcją jest zatrudnienie konsultanta ślubnego. Doświadczenie takiej osoby pomoże w planowaniu całej uroczystości oraz zaoszczędzi sporo nerwów. Korzystając z profesjonalisty, można liczyć na omówienie niemal każdego elementu ślubu droga elektroniczną.

 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ