Elegancja to jeden z atrybutów kobiecości. Idzie w parze z szykiem, modą i urodą. Jednak bycie elegancką kobietą to nie tylko podążanie za modowymi nowinkami i noszenie ekskluzywnych ubrań. Elegancja przejawia się również w sposobie bycie, mowie ciała, poruszaniu się oraz charakterze. Oznacza to, że na elegancję składa się cały zespół cech, nad którymi należy ciągle pracować i je doskonalić. Jest to dobra wiadomość, ponieważ oznacza, że elegancką kobietą może być każda z nas. Zobacz jak nią być.

Francja: ojczyzna elegancji

Za ojczyznę elegancji uważa się Francję. To właśnie o francuskich kobietach mówi się, że mają szyk i klasę. Jednak na takie określenie nie składa się tylko fakt, że francuski ubierają się modnie. Przede wszystkim za określeniem tym kryje się ich dużą pewność siebie, która sprawia, że nawet najzwyklejsze ubrania wyglądają na nich jak te z wybiegów Diora czy Chanel.

Stwórz swój elegancki styl

Szykowna kobieta to nie tylko tak, która zakłada na siebie ubrania z najnowszych kolekcji światowej sławy domów mody, ale też taką, która umie dobrać noszoną odzież do swojej osobowości i figury. Chcąc być elegancką kobietą, przede wszystkim należy stworzyć swój własny styl i za nim konsekwentnie podążać.

W praktyce oznacza to, że szafa eleganckiej kobiety powinna zawierać ubrania, które stawiają na jakość, a nie na ilość. Skompletowanie eleganckiej garderoby to zadanie na lata – powstaje ona stopniowa wraz z rozwojem indywidualnego stylu, dlatego też musi być uniwersalna i ponadczasowa.

Garderoba eleganckiej kobiety

Według specjalistów garderoba eleganckiej kobiety powinna, zawierać stroje, które będzie można założyć na każdą okazję i które łatwo będzie ze sobą łączyć. Przede wszystkim w szafie powinna znaleźć się dobrze skrojona garsonka lub marynarka, czarna sukienka, kaszmirowy sweter, długa spódnica o klasycznym fasonie, koszula, satynowa bluzka w kolorze ecru, klasyczne jeansy, t-shirt, koszulka polo oraz prochowiec. Oprócz tego elegancka kobieta powinna zadbać o dodatki, takie jak biżuteria, buty, apaszki.

Elegancja w każdym wydaniu

Elegancja to jednak nie tylko moda. Szykowna kobieta powinna wiedzieć jak o siebie zadbać. Stąd też przynajmniej raz w tygodniu należy znaleźć chwilę na dłuższy relaks i pozwolić odpocząć sobie od trudów codziennej pracy. Wypoczęta i wyspana będziesz mogła cieszyć się życiem, dokładnie tak jak robią to eleganckie francuski. W czasie wolnych chwil dobrze jest też zadbać o ciało. Eleganckim kobietom nieobce są zabiegi kosmetyczne i fryzjerskie oraz aktywność fizyczna.

Zadbaj o pewność siebie

Elegancka kobieta to również ta pewna siebie i znająca własną wartość. Nie zapominaj o tym! Jeżeli chcesz być tak postrzegana, musi od ciebie emanować szykowana aura. Przejawia się ona wraz z umiejętnością toczenia rozmów small talk, oczytaniem, byciem na bieżąco światowych trendach i wydarzeniach. Pewność siebie pomoże ci też zbudować znajomość zasad savoir vivre, gdy będziesz wiedzieć, jak się zachować w danej sytuacji z klasą, nie będziesz czuła się skrępowana i nieporadna.

 

[Głosów:5    Średnia:2.6/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ