Podążanie za modowymi trendami to kosztowne zajęcie. Wymaga odświeżania swojej garderoby co sezon, a nawet i częściej. Niestety nie każdego stać na to, aby co kilka tygodni kupować kolejne ubrania modne ubrania. Jednak brak funduszy nie sprawia, że bycie modnym staje się niemożliwe, bowiem z pomocą przychodzi wardrobing. Zjawisko to choć znane od dawna dopiero od kilku lat zyskuje na popularności. Na czym polega wardrobing? Zobaczcie same.

Wardrobing jest sposobem na bycie zawsze modną bez nadwyrężania portfela. W jednym zdaniu metodę tą można opisać: kup i załóż, a potem zwróć do sklepu. Jak pokazują badania, takie działanie jest bardzo popularne. Do stosowania wardrobingu przyznaje się co szósta Brytyjka, natomiast co dziesiąta traktuje je jako stały nawyk zakupowy. W Polsce wardrobing nie osiągnął jeszcze takich rozmiarów, ale i tak powoli zyskuje na popularności.

Kiedy stosuje się wardrobing?

Najczęściej panie z warderobingu korzystają w sytuacji, kiedy mają kupić strój na ważną, ale jednorazową uroczystość p. wesele, rozmowę o pracę,  a nawet ważną randkę. Jak pokazują statystyki, to właśnie ubrania na takie uroczystości są najczęściej zwracane do sklepów po kilku dniach. Nie oznacza to jednak, że warderobing nie jest stosowany przy zakupie odzieży na co dzień. W tym jednak przypadku zakupione rzeczy zawracane są po kilku miesiącach, kiedy stają się już niemodne i nieprzydatne do tworzenia stylizacji. Należy też wspomnieć, że wardrobing stosowany jest zazwyczaj w przypadku ubrań drogich i ekskluzywnych – w przypadku tanich ubrań z sieciówki bardzo rzadko się go stosuje.

Metki a warderobin?

Wardrobing wiąże się z założeniem kupowanego ubrania. Oznacza to, że konieczne jest ukrycie metki, która się przy nim znajduje. Jej oderwanie może być przyczyną późniejszego nieprzyjęcia przez sklep zwrotu towaru.

Osoby, które wardrobing stosują w praktyce, podpowiadają więc, aby starać się kupować ubrania z metkami, które są przyczepione na agrafkach. Ich wyjęcie i późniejsze założenie nie stanowi wtedy problemu. Ubrania przed oddaniem do sklepu trzeba też przewietrzyć lub spryskać perfumami, ewentualnie odświeżaczem powietrza. Dzięki temu nie będą one nosić śladów użytkowania.

Jak zwracać ubrania do sklepów?

W Polsce problemów ze zwrotem zakupionych ubrań nie ma. Do przyjęcia zwrotu zobowiązany jest każdy sklep. Jednak zwrot ten musi odbyć się na określonych warunkach. Przede wszystkim ubranie musi nie nosić śladów użytkowania i musi posiadać papierowe metki. Zwrotu należy dokonać też w ciągu określonego czasu, o którym jest się informowanym przy zakupie (najczęściej 30 dni). Często też należy pokazać paragon lub inny dowód zakupu np. potwierdzenie transakcji kartą. Spełniając te warunki, można liczyć na pełen zwrot kwoty w gotówce lub na kartę podarunkową. Ta druga opcja jest jedną z odpowiedzi sklepów na rozrastające się zjawisko wardrobingu, którego istotną jest wydanie odzyskanych pieniędzy na kolejny zakup, który również się zwróci. W przypadku kart podarunkowych taki zakup jest możliwy tylko w tym samym sklepie.

 

[Głosów:1    Średnia:1/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ