Przez całe wieki akcesoria erotyczne były wstydliwą tajemnicą. Żadna kobieta sprzed XIX wieku nie przyznałaby do posiadania czegoś takiego we własnym domu, choć oczywiście było to zwykłą hipokryzją. Zabawki erotyczne wykorzystywane są przez ludzkość od zarania dziejów, ale historia współczesnych dildów i wibratorów rozpoczyna się na dobre dopiero pod koniec XIX wieku.

Lekarski wynalazek

Wibratory i dilda jeszcze pod koniec XIX wieku były wynalazkiem medycznym. To właśnie wówczas skonstruowano pierwszy, przypominający współczesne wibratory, przyrząd do leczenia tzw. kobiecej histerii. Ta popularna wśród pań choroba objawiała się dolegliwościami w obrębie brzucha, niepokojem, bezsennością i dusznościami. Lekarze zalecali swoim pacjentkom terapeutyczny masaż miednicowy, przynoszący ulgę i rozładowanie napięcia seksualnego. Dzięki sesjom, paniom poprawiał się humor i tryskały zdrowiem. Tak leczono frustrację seksualną, której mężowie nie zaspokajali w domach w epoce wiktoriańskiej. Szybko jednak zaczęto szukać substytutu dla rąk lekarzy wykonujących masaż.

W 1862 roku pojawił się pierwszy wibrator parowy, wynaleziony przez amerykańskiego lekarza George`a Taylora. W 1883 roku z kolei brytyjski lekarz Joseph Mortimer Granville wynalazł pierwszy wibrator elektryczny, który przypominał swoim wyglądem suszarkę. Sprawdzał się doskonale do masażu miejsc intymnych, ale nie tylko. Można było go z powodzeniem wykorzystywać do masażu innych części ciała.

Rozpowszechnienie produkcji wibratora

Wraz z pojawieniem się elektrycznych wibratorów, ostatecznie te zabawki erotyczne opuściły lekarskie gabinety i kobiety mogły je kupować do użytku domowego. Początkowo takie gadżety były nieporęczne, ale z czasem wynaleziono mniejsze modele. W 1905 roku były one bardziej dostępne cenowo i zawierać mogły różne przydatne w domu dodatki, np. mieszadło. W roku 1917 powszechnie udostępniono wibratory w sklepach w USA. Stały się one tak popularne, że były dołączane do zestawów ze sprzętem domowym.

Podobno sami panowie nie byli świadomi przez wiele lat, do czego służą te niewielkie gadżety zasilane na baterie. Reklamowano je jako aparat likwidujący napięcie u kobiet. Mnogość wyboru wibratorów i dild wszelkiego rodzaju była tak duża, że nie powstydziłby się jej żaden współczesny sklep oferujący akcesoria erotyczne, np. sklep eRozkosz. W latach 1920-1960 o wibratorach słyszano niewiele, a ich dystrybucja zeszła do podziemia. Przełom nastąpił dopiero wraz z rewolucją seksualną na przełomie lat 60. i 70. XX wieku.

Sprawdź akcesoria erotyczne na eRozkosz.pl.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ