Specjalnie opracowane farby do włosów bez amoniaku nie tylko skutecznie kryją dotychczasową barwę włosów, ale też świetnie je odżywiają. Nowy kolor utrzymuje się długo dzięki zawartym w farbach filtrom ochronnym i kompleksom odżywczym. Warto wiedzieć, że farby do włosów bez amoniaku zdobywają coraz to większą popularność. Taka farba jednak musi być także pozbawiona alkoholu i rezorcyny. Preparaty tego typu działają łagodniej niż te tradycyjne, przede wszystkim nie uszkadzają struktury włosa. Dlatego farby do włosów bez amoniaku są bezpieczniejsze i po ich zastosowaniu włosy na pewno nie będą ani przesuszone ani łamliwe. Koloryzacja włosów przy użyciu farb bez amoniaku jest szczególnie wskazana w przypadku:
kobiet w ciąży – łagodny, przyjemny zapach oraz lekki, stosunkowo naturalny skład jest stosunkowo bezpieczny dla przyszłej mamy i jej dziecka.
kobiet, których skóra głowy jest szczególnie nadwrażliwa na substancje drażniące lub, które mają skłonność do wypadania włosów
kobiet, które lubią często zmieniać kolor włosów

Naturalne farby do włosów

Farby tego typu różnią się od zwykłych produktów do koloryzacji przede wszystkim składem, zawierają naturalne wyciągi i substancje pielęgnujące. Naturalne farby do włosów to dobre rozwiązanie dla alergiczek. W większości z preparatów bardzo ograniczono lub wyeliminowano ze składu PPD (parafenylenodiaminę). Farba do włosów bez amoniaku, szczególnie jeśli oczekujemy od niej trwałego efektu, zawiera inne substancje, które pełnią taką samą funkcję jak amoniak.

Zalety farb bez amoniaku

Farby do włosów bez amoniakuFarby bez amoniaku mają przyjemny zapach, w przeciwieństwie do tych z zawartością amoniaku. Tego typu produkty do koloryzacji, np. szamponetki, często zawierają składniki odżywcze. Są to np. ceramidy, olejki nawilżające lub mleczko pszczele. Dzięki nim włosy są zdrowsze. Szamponetki i inne delikatne środki koloryzujące pogłębiają kolor włosów, nie rozjaśniając ich. Barwa włosa jest bardziej soczysta i nasycona niż w przypadku farby z zawartością amoniaku.

Wady farb bez amoniaku

Amoniak w farbach sprawia, że kolor wnika do wnętrza włosa. Farby bez amoniaku nie pokrywają dokładnie siwych włosów. Sole amonowe mają słabsze działanie niż amoniak, który lepiej rozchyla łuski. To przez nie pigment koloryzuje pasma. Amoniak ma charakterystyczny, nieprzyjemny zapach. Farby bez amoniaku są go pozbawione. Jednak z nich również ulatniają się szkodliwe substancje. Amoniak wyparowuje szybko, ponieważ jest gazem. Natomiast sole amonowe działają na organizm dłużej ze względu na to, że trudno je zmyć po samym farbowaniu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ