Włosy po zabiegu keratynowego prostowania potrzebują specjalnego traktowania. Dlatego tak ważne jest, to jakim szamponem myjemy włosy po tym zabiegu. Jego wybór jest o tyle istotny, że wpływa on bezpośrednio na kondycję naszych włosów, a także na to, jak długo nasze włosy po tym zabiegu będą proste. W trakcie prostowania keratynowego włosy są de facto odbudowywane za pomocą keratyny, czyli ich naturalnego budulca. Keratyna wnika w uszkodzoną strukturę włosów, w efekcie stają się one grubsze, gładsze, mocniejsze. Po prostowaniu keratynowym włosy są nie tylko gładkie, ale także odżywione i nawilżone, nie puszą się pod wpływem wilgoci. Po keratynowym prostowaniu włosów należy używać tylko tych produktów, które są dedykowane dalszej pielęgnacji po tym zabiegu.

Keratynowe prostowanie włosów

Keratynowe prostowanie to zabieg, mający na celu zregenerowanie włosów poprzez aplikację keratyny. Zabieg polega na ”wprasowaniu” keratyny we włosy, przy użyciu prostownicy. Ma to na celu odbudować i zregenerować włosy, dzięki dostarczeniu im ich naturalnego budulca. Włosów po zabiegu nie myjemy od dwóch do trzech dni, nie spinamy ich. Żeby zabezpieczyć włosy podczas kąpieli, możemy delikatnie podpiąć je dużą spinką, a następnie owinąć głowę chustą.

Czym myć włosy po keratynowym prostowaniu włosów

Szampon po keratynowym prostowaniuW trakcie zabiegu prostowania do wnętrza włosa wtłaczana jest keratyna. Z czasem się ona wpłukuje. Aby utrwalić efekt prostowania, warto konsekwentnie stosować produkty bogate w keratynę. Na rynku dostępne są profesjonalne szampony fryzjerskie z keratyną, które sprawią, że będziesz mogła dłużej cieszyć się swoimi lśniącymi, gładkimi, prostymi włosami.
1. Szampon Keratynowy do Włosów Zniszczonych Delia Cosmetics Cameleo Bb- nie zawiera soli i jest wzbogacony o keratynę.
2. Loreal Inforcer | Szampon do włosów osłabionych i łamliwych- Dzięki zawartości witaminy B6 i biotyny poprawa kondycji włosów jest widoczna w krótkim czasie. Włosy są dogłębnie odżywione. Dodatkowo szampon stymuluje wzrost nowych, silnych włosów.
3. Chenice Kerabond Keratin +++ Faza III-FazaIV – szampon po keratynowym zabiegu prostowania
4. – kuracja odbudowująca połączona z prostowaniem włosów. Formuła składa się z sylikonu i hydrolizowanej keratyny. Sylikon jest odpowiedzialny za proces prostowania, keratyna łączy się z włosami zewnętrznie i wewnętrznie powodując ich odbudowę, dzięki temu włosy pozostają gładkie przez wiele tygodni.
5. Organiczny szampon z aloesem Dr Organic- Prosty, naturalny i bezpieczny dla keratyny skład.

[Głosów:13    Średnia:2.8/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ