Chlor, wnikając we włókna włosów, zmienia ich strukturę, a w połączeniu ze słońcem i wysokim promieniowaniem UV podrażnia skórę, która staje się zaczerwieniona i nieprzyjemnie swędzi. Poza tym nie zapominajmy o tym, że chlor jest wybielaczem i może rozjaśnić włosy. Chlor, który znajduje się w wodzie na basenie, może wchodzić w reakcję ze składnikami, które zostały zastosowane w niektórych farbach do włosów. Szczególnie chodzi tu o farby sporządzone na bazie odcienia niebieskiego, niebiesko-fioletowego lub fioletowego. W ich przypadku włosy w kontakcie z chlorem mogą przybierać barwę odcienia zieleni. Chlor wypłukuje naturalne olejki z włosów, pozostawia nieszczelne łuski i tym samym osłabia włosy. W większości wypadków chlor wysusza włos. Musisz mu zatem dostarczyć substancji nawilżających za pomocą środków odżywiających.

Wpływ chloru na włosy

Chlor, wnikając we włókna włosów, zmienia ich strukturę, a w połączeniu ze słońcem i wysokim promieniowaniem UV podrażnia skórę, która staje się zaczerwieniona i nieprzyjemnie swędzi. Poza tym nie zapominajmy o tym, że chlor jest również silnym wybielaczem, dlatego też pod jego wpływem kolor włosów może płowieć. Chlor, który znajduje się w wodzie na basenie, może wchodzić w reakcję ze składnikami, które zostały zastosowane w niektórych farbach do włosów. Musimy więc chronić włosy przed szkodliwym działaniem chloru, zwłaszcza jeżeli chcemy, aby nadal były piękne i lśniące. Odpowiednia pielęgnacja włosów i zabiegi pozwolą na długo utrzymać je w dobrej kondycji.
Pielęgnacja włosów farbowanych narażonych na kontakt z chlorem
Chlor przede wszystkim przenika w głąb włosa i bardzo wolno z niego odparowuje, czyniąc w nim bardzo duże szkody. Aby temu zapobiec powinniśmy chronić farbowane włosy przed chlorem z basenu. Aby zapobiec wnikaniu chloru we włosy, bezwarunkowo powinniśmy:
Nawilżyć włosy przed wejściem do basenu.
Przed wejściem do basenu zastosujmy odżywkę lub oliwkę.
Na włosy nałóżmy czepek.
Po wyjściu z basenu umyjmy jak najszybciej włosy.

Farbowanie włosów a basenWarto jest również stosować kosmetyki do pielęgnacji włosów, które w swoim składzie będą posiadały między innymi:
olej roślinny
gotowe mieszanki olejowe
olejowo-silikonowe odżywki bez spłukiwania
naturalny olej roślinny + serum silikonowe
Bardzo ważne jest też, byśmy po przyjściu z basenu, nie myły włosów szamponem z SLS/SLES tylko bardzo delikatnym szamponem, który nie odtłuści dodatkowo włosów. Dodatkowo zaraz po pływaniu musisz odpowiednio nawilżyć skórę i włosy. Do pielęgnacji i ochrony użyj takich kosmetyków, które najlepiej zabezpieczają przed utratą wilgotności, a jednocześnie skutecznie potrafią usunąć chlor z włosów.

[Głosów:32    Średnia:2.3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ