Codzienne golenie ciała bywa bardzo męczące, uciążliwe i czasochłonne. Alternatywą dla tej tradycyjnej metody stała się jednak depilacja laserowa, która obecnie cieszy się największą popularnością spośród wszystkich zabiegów dermatologii estetycznej. Nie jest to zabieg tani, ale na pewno skuteczny i warty uwagi.

Kto powinien zdecydować się na depilację laserową?

Zwykłe jednorazowe maszynki do golenia mogą uszkadzać naskórek – zwłaszcza ten delikatny. Często powodują tworzenie się stanów zapalnych, które objawiają się licznymi krostkami i zaskórnikami. Mogą też doprowadzać do wrastania włosków i podrażnień zewnętrznej warstwy skóry. Depilacja laserowa temu wszystkiemu przeciwdziała.

Za sprawą tego zabiegu, o którym mówi dermatologia estetyczna, można uniknąć wszelkich skutków ubocznych wynikających z chęci pozbycia się niechcianych włosków. Ta metoda nie tylko skutecznie usuwa owłosienie, ale też leczy samą skórę i pielęgnuje ją w sposób bezpieczny.

Przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu

Zazwyczaj jednak te najbardziej specjalistyczne i najnowocześniejsze zabiegi dermatologii estetycznej mają liczne przeciwwskazania, przez które niektórym osobom nie będzie wolno z nich skorzystać. W przypadku depilacji laserowej lista jest dość długa i trzeba się z nią zapoznać jeszcze przed zapisaniem się na wizytę.

Depilacji laserowej nie wolno przeprowadzać na skórze opalonej (czy to naturalnie, czy to w solarium). Nie wykonuje się jej również u kobiet w ciąży oraz osób chorujących na różne odmiany nowotworów. Zabieg ten daje najlepsze efekty na włoskach ciemnych i grubych, dlatego też nie poleca się go osobom posiadającym jaśniejsze owłosienie. U nich będzie on bowiem mało skuteczny.

Przygotowanie do zabiegu

Dermatologia estetyczna skupia się na tym, by w bezpieczny pielęgnować skórę, dlatego każdy jej zabieg zostaje poprzedzony specjalnym przygotowaniem. A jak powinno ono wyglądać w przypadku depilacji laserowej?

Na miesiąc przed zaplanowaną wizytą należy całkowicie zrezygnować z usuwania owłosienia. Nie wolno też korzystać z żadnych maści składających się z retinoidów, a na dwa dni przed umówionym zabiegiem koniecznie jest odstawienie leków fototoksycznych oraz fotoalergicznych.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Dermokliniki

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ