Sucha skóra jest częstym problemem estetycznym, który sprzyja podrażnieniom skóry. Taki rodzaj cery wymaga specjalnej pielęgnacji, uwarunkowanej na nawilżenie oraz odżywianie, a także odtworzenie fizjologicznej bariery ochronnej skóry. Może być to zrealizowane Dzięki kosmetykom dedykowanym w skórze suchej. Jakie są przyczyny suchości skóry? Jak pielęgnować taki rodzaj skóry? Odpowiadamy! 

Przeczytaj też: https://akcemed.pl/jakiej-pielegnacji-wymaga-sucha-skora/ 

Skóra sucha – jak ją rozpoznać? 

Skóra sucha jest dostałem, który wynika przede wszystkim z ograniczonej produkcji sebum przez gruczoły łojowe. Objawami suchej skóry są swędzenie, łuszczenie, uczucie napięcia, które może być bolesne. Ponadto skóra jest zaczerwieniona i matowa. Czynniki wewnętrzne, a szczególnie te wynikające ze zmian sezonowych nasilają suchość skóry. Pod wpływem wiatru, zimnej temperatury lub deszczu skóra przesusza się, staje się zaczerwieniona i łuszczy się. 

Skóra sucha, nie jest skórą odwodnione. Jest to bardzo częsta pomyłka, ponieważ występują w przebiegu tych dwóch typów podobne objawy. Suchość skóry jest jednak rodzajem który pojawia się w efekcie braku fizjologicznego natłuszczenia, Podczas kiedy odwodniona skóra jest stanem przejściowym wynikającym z utratę wody przez naskórek. Osoby posiadające tłustą skórę mogą mieć ją również odwodnioną. 

Sucha skóra – jakie są jej przyczyny? 

Przyczyny suchej skóry to przede wszystkim zbyt niska produkcja sebum produkowana przez gruczoły łojowe. Zazwyczaj taki problem nie jest wrodzony, a nabyty pod wpływem działań rozmaitych czynników. Przesuszenie skóry nasila się przede wszystkim wraz z wiekiem, co związane jest ze zmianami hormonalnymi oraz fizjologicznym spadkiem aktywności gruczołów łojowych. 

Naruszenie ochronnej warstwy lipidowej skóry może efekcie powodować suchość. Innymi czynnikami będzie przebywanie w gorącym, suchym klimacie oraz stosowanie niektórych leków. Suchej skórze mogą przyczyniać się również choroby takie jak cukrzyca, choroby tarczycy czy łuszczyca. 

Skóra sucha – codzienna pielęgnacja

Codzienna pielęgnacja skóry suchej powinna opierać się o rutyna pielęgnacyjna bogatą odżywcze produkty do pielęgnacji skóry. Warto jest skupić się na składnikach, które wzmacniają barierę lipidową skóry, co pomaga utrzymać jej wilgoć. Należy poszukać delikatnego preparatu, który sprawia, że skóra będzie czysta i nawilżona, a nie podrażniona i napięta. Taki produkt oczyszczający nawilża skórę, a dodatkowo delikatnie usuwa brud, olej oraz zanieczyszczenia z powierzchni skóry. Po oczyszczeniu należy użyć toniku, który zapewni dodatkowy zastrzyk nawilżający i zrównoważy skórę. Warto pokusić się o tonik, który w swoim składzie posiada nawilżające, koniec ze składniki takie jak bambus, ogórek lub rumianek. 

Zobacz też: http://www.otoli.pl/manicure-hybrydowy-czy-tradycyjny/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ