W dzisiejszych czasach każda kobieta marzy by wyglądać pięknie i jak najdłużej cieszyć się doskonałą kondycją swojej skóry. Gabinety kosmetyczne oferują szeroką gamę zabiegów upiększających, jednak ich cena jest dość wysoka. Dlatego idealnym rozwiązaniem jest zakup urządzenia do pielęgnacji twarzy lub ciała w domu.

Urządzenia do pielęgnacji twarzy i ciała

Skuteczność domowych zabiegów pielęgnacyjnych, jest niższa niż efektywność profesjonalnych wykonywanych w gabinetach odnowy biologicznej. Jednak nie ma co się zniechęcać, oba rozwiązania można połączyć. Dzięki pielęgnacji domowej skóra będzie odpowiednio pielęgnowana pomiędzy zabiegami profesjonalnymi. Dzięki temu efekty będą lepsze.

Jakie urządzenia są przydatne do pielęgnacji domowej?

Roller, jest to urządzenie dermatologiczne. Z wyglądu przypomina wałek z mikroigiełkami, o niewielkim rozmiarze. Mikroigły, które odgrywają kluczową rolę, służą do delikatnego nakłuwania naskórka. Dzięki mikronakłuwaniu skóry, sprawimy że będzie ona zmuszona do odnowy. Dodatkowo taki zabieg poprawia wchłanialność kosmetyków, które są stosowane na co dzień. Skóra staje się zdrowsza, jędrniejsza i bardziej wygładzona.

Kluczem do osiągnięcia efektu jest regularne stosowanie, najlepiej robić to codziennie wieczorem. Zabieg nie powinien być wykonywany przez osoby, które posiadają problemy z niedoskonałościami, ranami, otarciami. Również kobiety w ciąży powinny unikać tego typu zabiegów.

Urządzenia do pielęgnacji twarzy i ciała - z których warto korzystać?

Peeling kawitacyjny, wykorzystywanie fal ultradźwiękowych jest w kosmetyce stosowane od bardzo dawna. Ich działanie polega na oczyszczeniu, wygładzeniu, regeneracji oraz poprawieniu  kolorytu skóry. Zabiegi wykonywane za pomocą domowego peelingu kawitacyjnego, mimo że są mniej efektywne niż te wykonywane za pomocą profesjonalnego sprzętu, przynoszą poprawę wyglądu naszej skóry.

Darsonval, jest to urządzenie, które wykorzystuje mikroprądy (prądy o małym natężeniu i wysokiej częstotliwości). Ich działanie polega na rozgrzaniu skóry, jest bakteriobójcze i zwiększa wchłanianie substancji aktywnych kosmetyków.
Podczas takiego zabiegu wytwarzane są cząsteczki ozonu. Ozon jak wiadomo, ma właściwości dezynfekujące i antybakteryjne. Dzięki zabiegom tym urządzeniem skóra jest lepiej ukrwiona, pory zwężone, a sebum wydziela się w mniejszych ilościach. Mikroprądy mają również działanie ujędrniające i redukują zmarszczki.

Przeczytaj też: Sztuczne rzęsy – sposób na olśniewające spojrzenie?

[Głosów:1    Średnia:1/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ