Rozbijanie piniaty to w ostatnim czasie bardzo modny element dziecięcych urodzin. Dzieci wyczekują tego momentu z dużą niecierpliwością, gdyż piniata zawiera dużo różnorodnych słodyczy, między innymi cukierki, lizaki, żelki czy ciastka.
Piniata najczęściej przedstawia bajkowego bohatera, na przykład ulubionego dzielnego strażaka, wizerunek rezolutnego pieska czy bajkowej dziewczynki.
Piniaty wykonują często osoby prywatne bądź firmy organizujące kinderbale. Wiele rodziców jednak zastanawia się jak zrobić piniatę samodzielnie.
Wykonanie piniaty urodzinowej wbrew pozorom nie jest trudne, a daje ogromną satysfakcję autorowi. Możliwości i wzorów jest bardzo wiele, a samo wykonanie piniaty może być doskonałą formą zabawy z dzieckiem podczas przygotowywania imprezy urodzinowej.
Do wykonania piniaty potrzebna jest duża miska, balon, mąka i woda, kolorowa gazeta a także bibuła w dowolnych kolorach, nożyczki i klej.
Nadmuchany balon najlepiej umieścić w misce. W drugiej misce należy rozrobić mąkę z wodą, aby uzyskać klej. Powinien mieć on konsystencje śmietany.
W następnym kroku należy moczyć kawałki gazety w przygotowanym kleju i okładać nimi dookoła uprzednio nadmuchany balon. Mały otwór należy zostawić jedynie przy końcówce balona. W zależności od tego jak trudna do rozbicia ma być piniata, tyle warstw gazety należy umieścić na balonie.
Oklejony balon należy pozostawić do wyschnięcia w ciepłym i suchym miejscu na kilka godzin, a najlepiej na całą noc. Po wyschnięciu trzeba przebić balon i wyciągnąć go ze skorupki, którą stworzyły kawałki gazet. W otwór należy wrzucić wybrane smakołyki i dobrze go zakleić.
Od tego momentu można rozpocząć dowolną dekorację piniaty kolorową krepą. Należy pamiętać aby odpowiednio zamocować sznurek, który będzie przydatny podczas rozbijania piniaty.
Piniaty można ze sobą łączyć w celu otrzymania konkretnej figury.
Samodzielne wykonanie piniaty to także spora oszczędność pieniędzy, gdyż koszt samodzielnego wykonania nie przekracza najczęściej 50 złotych.

www.stazmalzenski.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułGotowanie kaszy jaglanej
Następny artykułPobór do wojska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ