Zdrowe kosmetyki komponuje się wyłącznie na bazie surowców roślinnych pochodzących z ekologicznych i certyfikowanych upraw.

Firmy kosmetyczne z zdrowymi kosmetykami

Ecocert- międzynarodowa, niezależna organizacja zajmująca się wielopłaszczyznową ochroną środowiska naturalnego.
BDIH-Znak BDIH widniejący na produkcie stanowi gwarancję, że trzymamy w rękach kontrolowany i czysto biologiczny wyrób kosmetyczny.
Cosembio – co najmniej 95% wykorzystanych w produkcji kosmetyku substancji roślinnych musi wykazywać się jakością biologiczną.
NATRUE – oferuje znak jakości na trzech poziomach – kosmetyku naturalnego, kosmetyku naturalnego ze składnikami BIO oraz kosmetyku organicznego.
Jakich składników w zdrowych kosmetykach unikać
Parabeny – syntetyczne konserwanty dodawane do kosmetyków i preparatów leczniczych. Zdrowe kosmetykiAlergizujące, mogą powodować wysypki.
Triclosan – syntetyczny środek bakteriobójczy. Stosowany w preparatach przeznaczonych do pielęgnacji cery trądzikowej i tłustej.Niebezpieczny dla rozwijającego się zarodka i płodu.
SLS i SLES – Dodawane do preparatów ze względu na właściwości odtłuszczające i oczyszczające. Pozbawiają skórę jej naturalnego płaszcza lipidowego, przez co często odpowiadają za przesuszanie się skóry, wysypkę czy świąd.
Silikony- nie przenika do wewnętrznych warstw skóry, a więc nie jest w stanie ich odżywić. Może podrażniać i skórę i zaostrzyć trądzik.
Glikol propylenowy- szczególnie niebezpieczny w przypadku kobiet w ciąży i karmiących matek.
Dioksany- Mogą podrażniać naskórek i stanowić jeden z czynników wywołujących liczne choroby skóry.

Składniki naturalne zdrowych kosmetyków

Zdrowe kosmetyki tworzone są w większości przy użyciu surowców pochodzenia roślinnego. Najczęściej spotykane składniki naturalne:
Oleje roślinne- koją, nawilżają i ujędrniają, a dzięki strukturze przypominającej skład warstwy tłuszczowej naszej skóry, mają nieocenione działanie protekcyjne i wzmacniają naturalny płaszcz lipidowy naskórka.
Ekstrakty i wyciągi z roślin- to bogate źródło garbników, flawonoidów, saponin, witamin i innych składników odżywczych, dzięki czemu mają działanie nawilżające, dezynfekujące i pielęgnujące skórę.
Olejki eteryczne- mają działanie odkażające i przeciwzapalne. Szeroko znany jest również ich pozytywny wpływ na układ krążenia, dzięki czemu sprawdzają się jako komponent kosmetyków antycellulitowych.

Zdrowe kosmetyki charakteryzują się takimi cechami jak

– głównym składnikiem kosmetyku są substancje pochodzenia roślinnego
– użyto surowców, które nie są w żaden sposób szkodliwe,
– nie zostały użyte surowce wytwarzane z przetworzonej ropy naftowej, czy formaliny
– nie były testowane na zwierzętach.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ