Zabieg zagęszczania rzęs polega na połączeniu sztucznej rzęsy z naturalną. Połączenie to jest możliwe dzięki zastosowaniu specjalnego preparatu wiążącego. Czas trwania zabiegu zagęszczania rzęs jest dosyć długi ponieważ trwa około 2 godzin. Jest on w pełni bezpieczny, gdyż stosowane podczas zabiegu produkty zagęszczające rzęsy są naturalne.

Metody zagęszczania rzęs

1. Tusz do rzęs- w tuszu znajdują się włókna jedwabiu, które osiadają na końcu rzęsy. W rezultacie osiągniemy efekt optycznego pogrubienia rzęs, jak również ich wydłużenia.
2. Kępki rzęs- po zagęszczeniu rzęs sztucznymi kępkami efekt końcowy utrzymuje się kilka godzin.
3. Zagęszczanie rzęs metodą 3D polega na doczepieniu do jednej rzęsy naturalnej dwóch lub trzech rzęs sztucznych.
4. Metoda 2:1, 1:1
5. Zagęszczanie rzęs metodą piórkową- polega na przyklejeniu rzęs z futra norek syberyjskich.
6. Zagęszczanie rzęs metodą Extreme- Do aplikacji używane są grubsze rzęsy z futra norki syberyjskiej z domieszką jedwabiu.
7. Zagęszczanie rzęs metodą HD- nie ma ograniczeń związanych z ilością doklejanych włosków.
8. Zagęszczanie rzęs metodą Smart- Do rzęs naturalnych przykleja się po jednej rzęsie z naturalnego włosia norek syberyjskich.
9. Zagęszczanie rzęs metodą Blink & Go- Polega na doczepieniu rzęs jednorazowego użytku; nosić można je nie dłużej niż trzy tygodnie.
Zagęszczanie naturalnych rzęs

Zagęszczanie rzęsZagęszczanie rzęs odbywa się przy użyciu precyzyjnych szczypczyków pozwalających na dokładne odseparowanie każdego włoska. Zabieg jest niezwykle staranny i precyzyjny, specjalnym klejem mocuje się każdą pojedynczą rzęsę. Klientka decydująca się na przedłużanie powinna zarezerwować czas około 2h.Mając sztuczne rzęsy trzeba pamiętać, aby nie pocierać oczu, nie wolno również stosować kosmetyków do demakijażu z mocznikiem, alkoholem, glikolem. To składniki, które osłabiają wiązania kleju. Po całkowitym usunięciu sztucznych rzęs warto zadbać o swoje naturalne, które mogą być osłabione. Słabe rzęsy można wzmocnić olejkiem rycynowym.

Zalety zagęszczania rzęs

podkreślone spojrzenie bez makijażu
możliwość korekty kształtu i wielkości oka
wrażenie większych oczu
podkreślone oko nad wodą i w saunie
trwałość
Wady zagęszczania rzęs
konieczność uzupełniania co 3-4 tygodnie
osłabienie rzęs
cena
ryzyko podrażnienia oczu przez klej

W zależności od metody, jaką wybierzemy – powinny utrzymywać się do kilku tygodni.
W praktyce jednak warunki atmosferyczne, dodatkowy makijaż i demakijaż osłabiają rezultaty zabiegu i powodują ich wcześniejsze wypadanie, nawet już po dwóch tygodniach.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ