Rozważasz rozpoczęcie własnego biznesu związanego z manicure, a może chcesz po prostu zadbać o swoje paznokcie sama w domu? W obu przypadkach z pewnością przyda ci się dobrej jakości lampa do paznokci. Znalezienie odpowiedniego modelu nie powinno być większym problemem nawet dla początkujących pań. Sprawdź, czym kierować się podczas wyboru lampy do paznokci.

Technologia światła

W pierwszej kolejności warto zastanowić się nad rodzajem światła emitowanego przez sprzęt. Obecnie można spotkać się najczęściej z modelami UV, LED oraz UV/LED. Niedawno na Activeshop znalazłam dobrą lampę UV do paznokci – takie urządzenie jest przystępne cenowo i proste w obsłudze. W przypadku technologii LED ważną zaletą jest natomiast długa żywotność diod, które trzeba wymieniać rzadziej niż w przypadku modeli UV. W salonach kosmetycznych najlepszym wyborem prawdopodobnie będzie lampa dual UV/LED, która umożliwia szybkie utwardzanie wszystkich rodzajów lakierów.

Moc lampy

W opisie każdej lampy zawsze można znaleźć informację o jej mocy. W przypadku pań zajmujących się manicure od czasu do czasu w domu może wystarczyć urządzenie o niższych parametrach np. 24W. Należy jednak pamiętać, że o ile do wykonania hybryd taki sprzęt będzie wystarczający, o tyle paznokcie żele wymagają mocy minimum 36W. Modele UV/LED często mają moc co najmniej 48W, co pozwala na szybsze i trwalsze utwardzanie lakieru. To właśnie takie lampy są polecane dla profesjonalnych salonów kosmetycznych, choć oczywiście można również korzystać z nich w domu.

Czas utwardzania

Zasadniczo im wyższa moc lampy, tym krótszy czas utwardzania paznokci hybrydowych i żelowych. Nie bez znaczenia jest też technologia światła – w urządzeniach LED lakier utwardza się nawet kilka razy szybciej niż w przypadku sprzętu UV. Oczywiście wpływ na długość trwania zabiegu ma też rodzaj lakieru. W przypadku salonów kosmetycznych, w których czas to dosłownie pieniądz, najlepiej zdecydować się na lampy z możliwie jak najkrótszym czasem utwardzaniu lakieru przy jednocześnie wysokiej trwałości zabiegu.

Kształt lampy

W branży manicure najczęściej można spotkać dwa rodzaje lamp – mostki i budki. Te pierwsze są urządzeniami otwartymi, lekkimi i dość kompaktowymi. Najlepiej wybrać model, w którym lampy są umieszczone na górze i po bokach, co umożliwi utwardzenie lakieru na bokach paznokci bez obracania ich. Budki są zabudowanymi lampami, które są większe i mają więcej żarówek. Taka budowa pozwala na szybsze i lepsze utwardzenie lakieru.

Dodatkowe funkcje

Na ostateczną decyzję o zakupie konkretnego modelu wpływ mogą mieć szczegóły. Warto przyjrzeć się dodatkowym funkcjom, które mogą ułatwić i przyspieszyć pracę. Bardzo przydatną opcją jest timer, dzięki któremu lampa automatycznie wyłącza się po upływie ustawionego uprzednio czasu. Można też spotkać się z trybami pracy pozwalającymi na stopniowy wzrost mocy urządzenia, co może sprawić, że zabieg będzie przyjemniejszy. Warto też zwrócić uwagę na modele z wyświetlaczem LCD pokazującym np. czas naświetlania.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ