Egipt od zawsze fascynował ludzi, gdyż jest to jedna z najstarszych cywilizacji na świecie. Kraj pełen pamiątek z przeszłości. Wielkim zainteresowaniem cieszą się zwłaszcza piramidy egipskie. Wielkie, niebosiężne grobowce przeznaczone do pochówku faraonów. Piramidy egipskie, to najstarsze budowle, które przetrwały od czasów starożytnych. Zaliczane są do siedmiu cudów starożytnego świata.
Egipt nęci także plażami rozpościerającymi się nad Morzem Śródziemnym i Morzem Czerwonym. Nic więc dziwnego, że wielu pragnie tam właśnie spędzić wakacje – Egipt stwarza ku temu doskonałe warunki. Ponieważ można połączyć wypoczynek ze zwiedzaniem. Państwo to leży w północno – wschodniej Afryce i z półwyspem Synaj w zachodniej Azji. Oprócz mórz graniczy z Palestyną, Izraelem, Libią i Sudanem. Przez Egipt przepływa rzeka Nil, która od najdawniejszych czasów skupia wokół siebie osadnictwo. Gdyż kraj ten jest górzysty i najważniejszy od zawsze był tam dostęp do wody. Już w starożytności stosowano system irygacyjny polegający na sztucznym nawadnianiu pól znajdujących się wyżej. Dzięki sztucznemu nawadnianiu można było rozszerzyć areał pól uprawnych. Do dziś większość ludności zamieszkuje tereny leżące w delcie i dolinie Nilu.
Wybierając się na wakacje do Egiptu trzeba wiedzieć, że dominuje tam klimat suchy zwrotnikowy. A roczna ilość opadów jest bardzo niewielka. Egipt, to kraj ponad trzy razy większy od Polski. Każdego roku do Egiptu wybiera się kilka tysięcy Polaków w celach turystycznych. A około pięciuset naszych Rodaków mieszka tam na stałe. Egipt nie zawsze był bezpiecznym krajem. Lecz z każdym rokiem sytuacja się normuje. I turystycznie nadal jest jednym z najpopularniejszych miejsc na świecie.
Planując wakacje w Egipcie możemy być pewni pięknej pogody, ciepłej morskiej wody, złocistych plaż, bajecznej rafy koralowej. Jak i fascynujących zabytków, które można zwiedzać na przykład podczas wycieczki objazdowej. Kiedy to można zobaczyć Dolinę Królów, słynne piramidy egipskie i wiele innych ciekawych miejsc w Egipcie. Noclegi znajdziemy w komfortowych hotelach wyposażonych w apartamenty i pokoje o niższym standardzie. Na pewno każdy znajdzie tam odpowiednie miejsce dla siebie. Z przemieszczaniem się po kraju nie będzie problemu, gdyż w Egipcie istnieje około 138 tysiąc kilometrów dróg utwardzonych i ponad tysiąc kilometrów dróg ekspresowych. Działa ponad osiemdziesiąt lotnisk. I do użytku jest ponad pięć tysięcy kilometrów torów kolejowych. A także linie metra o długości ponad sześćdziesięciu stacji. Językiem urzędowym w Egipcie jest jeżyk arabski. Egipt zamieszkuje około 95 milionów ludzi mieszkających na obszarze jednego miliona kilometrów kwadratowych. Stolicą i jednocześnie największym miastem w Egipcie jest Kair, który położony jest nad Nilem. W Kairze mieszka około siedmiu milionów stałych mieszkańców. Nie licząc turystów i ludzi przyjeżdżających tam tymczasowo do pracy. Kair jest największym ośrodkiem świata muzułmańskiego. Ponieważ religią panującą w tym kraju jest islam.

fabrykapodroznika.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ