Wakacje to idealny czas, aby wybrać się na nieco dłuższy urlop tylko we dwoje – niekoniecznie na zagraniczną wycieczkę all inclusive. Polska jest bardzo atrakcyjnym krajem pod względem walorów turystycznych, dlatego warto spędzić letni czas w naszym kraju, na przykład na Podhalu. Jeśli uwielbiacie polskie góry i szukacie ciekawej destynacji na romantyczne wakacje we dwoje, to skorzystajcie z naszej podpowiedzi. Świetnym wyborem będą Termy BUKOVINA w Bukowinie Tatrzańskiej, a po szczegóły zapraszamy do artykułu.

Termy BUKOVINA – co trzeba wiedzieć o tym obiekcie?

Termy BUKOVINA to imponujący kompleks basenowy zlokalizowany w Bukowinie Tatrzańskiej, blisko Zakopanego, Poronina czy Białki Tatrzańskiej. Bukowina jest jedną z najwyżej położonych wsi w Polsce, co ma zasadniczą zaletę: roztaczają się z niej zachwycające widoki na Tatry Wysokie i Tatry Zachodnie.

Same termy są jednym z najnowocześniejszych i najlepiej ocenianych kompleksów basenowych zasilanych wodą termalną w Polsce. Woda jest pozyskiwana z ujęcia znajdującego się pod zboczem Wysokiego Wierchu na głębokości 2400 metrów.

Jest to woda siarczanowo-sodowo-wapniowa, siarczkowa, fluorkowa, której średnia temperatura na wypływie wynosi 64,5 stopnia Celsjusza, charakteryzującą się mineralizacją na poziomie 1593,2 mg/dm3. Zawiera 28 najcenniejszych składników mineralnych oraz składniki specyficzne – siarkę dwuwartościową i fluorki.

Wysoki poziom mineralizacji, obecność składników specyficznych oraz znaczna temperatura na wypływie sprawiają, że woda zasilająca Termy BUKOVINA może być uznawana za mającą potencjalne właściwości lecznicze.

Relaks, relaks i jeszcze więcej relaksu!

No dobrze, ale dlaczego właściwie polecamy spędzić romantyczne wakacje we dwoje w Termach BUKOVINA? Sprawdziliśmy ten obiekt i możemy z pełną odpowiedzialnością napisać, że trudno byłoby znaleźć równie komfortowe miejsce do odprężenia się po ciężkim okresie w pracy i solidnego naładowania baterii.

Termy oferują mnóstwo atrakcji, oczywiście na czele z basenami wypełnionymi wodą termalną o temperaturze od 30 do 38 stopni Celsjusza – w tym całorocznym basenem zewnętrznym oraz basenami zewnętrznymi w strefie letniej.

Spędzenie choćby tylko kilku godzin w wodzie termalnej ma zbawienny wpływ na ciało i umysł, gwarantując wprowadzenie się w stan totalnej relaksacji. Ciepła, zasobna w minerały woda wykazuje działanie antystresowe, rozluźnia mięśnie i szybko regeneruje przemęczony organizm. Jeśli właśnie tego oczekujecie po spędzonych wspólnie wakacjach, to naprawdę trudno o lepszą destynację.

Fantastyczna strefa saun

Pary bardzo chętnie korzystają z saun, zwłaszcza takich, które nie są zatłoczone i sprzyjają odpoczynkowi we dwoje. To kolejna duża zaleta Term BUKOVINA, które przygotowały efektowną, rozbudowaną strefę saun obejmującą sauny fińskie, parowe i infrared (kabiny na podczerwień).

Goście term mają do dyspozycji aż 6 saun wewnętrznych oraz bardzo popularne dwie sauny zewnętrzne „Łozpolono Maryna” – w tych drugich organizowane są sensualne seanse zapachowe tylko dla dorosłych, które pozwalają połączyć korzyści z termoterapii, aromaterapii i muzykoterapii. Seanse odbywają się codziennie o 12, 14, 19 i 21, dlatego na pewno znajdziecie „okienko” podczas Waszego pobytu.

To warto wiedzieć

W strefie saun Term BUKOVINA obowiązuje strefa nagości, natomiast goście otrzymują również ręcznik lub specjalne prześcieradło do okrycia się, co gwarantuje wysoki komfort i intymność.

Po seansie w saunie warto zażyć kąpieli w basenie zewnętrznym o nazwie „Omigustnik”. Jest to basen schładzający – zanurzenie się w nim pozwala przeprowadzić pełny cykl saunowania i odnieść największe korzyści zdrowotne z tej formy terapii.

Imponująca oferta zabiegowa

Goście Term BUKOVINA mogą – w ramach dodatkowej opłaty – skorzystać z oferty strefy Wellness BUKOVINA. Obejmuje ona aż 12 gabinetów zabiegowych, pokój relaksu z jacuzzi, tężnię z solanką rabczańską, komorę hiperbaryczną, a nawet salkę cardio i klub fryzjerski.

Bardzo korzystną propozycją jest np. oferta Time Together, w ramach której możecie skorzystać z relaksacyjnego masażu dla dwojga.

Romantyczne wakacje we dwoje w Termach BUKOVINA to znakomita propozycja dla par, które chcą połączyć wypoczynek w atrakcyjnym turystycznie miejscu z wysokim komfortem pobytu, korzyściami dla zdrowia i urody. Po więcej zajrzyj do artykułu na stronie internetowej https://www.termybukovina.pl/blog/romantyczne-wakacje-we-dwoje-propozycje-dla-par-w-termach-bukovina.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ