Mówi się, że zadanie dłonie i paznokcie to wizytówka każdej kobiety. Dbamy o nie, kremujemy je, peelingujemy, a na koniec malujemy paznokcie. Często tu decydujemy się na wykonanie stylizacji na paznokciach. Jeszcze do niedawna modny były tzw. tipsy, akrylowe lub żelowe. Dziś tipsy na paznokciach odchodzą do lamusa i zastępuje je manicure hybrydowy. Jednak jak wiadomo nie zawsze to, co modne, jest tym, w co warto inwestować. Zobacz, czym są tipsy, a czym paznokcie hybrydowe i które lepiej wybrać.

Czym są tipsy?

Tipsy to metoda przedłużania paznokci. Opiera się na przyklejaniu tych sztucznych do płytki paznokcia. Wśród tipsów wyróżnia się metodę akrylową i żelową. Każda z nich ma zalety, jednak żadna nie jest idealna. Wynika to z tego, że w czasie robienia tipsów należy spiłować naturalną płytkę paznokcia, a potem wytrawić ją za pomocą specjalnego preparatu. Zabiegi te bardzo osłabiają paznokcie i je niszczą. Inwazyjne dla paznokci jest również ściąganie tipsów, które polega moczenie paznokci w zwykłym acetonie. Panie, które zdecydowały się na założenie tipsów, muszą liczyć się z tym, że po ich zdjęciu płytka paznokcia będzie krucha, delikatna i cienka. Paznokcie żelowe i akrylowe, aby dobrze wyglądały, należy uzupełnić co 3-4 tygodnie. Oprócz tego, że tipsy sprawiają, że sam paznokieć jest dłuższy niż ten naturalny, to dodatkowo można jeszcze stylizować jego wygląd. Wśród zdobień paznokci akrylowych i żelowych wyróżnia się:

  • Tipsy szklane, krystaliczne lub clear, ten rodzaj zdobień sprawi, że paznokcie są przeźroczyste i często mają zatopiona ozdobę;
  • Tipsy french, czyli z manicure francuskim charakteryzującym się białą końcówką paznokcia;
  • Tipsy wodne, przeźroczyste barwione na wybrany kolor;
  • Tipsy a’la bursztyn, bogato zdobione i rzucające się w oczy;
  • Tipsy naturalne, w odcieniu mleczno-różowym, które imitują naturalne paznokcie;
  • Tipsy permanentne, czyli z zatopionymi ozdobami np. brokatem, koronką, muszelką.

Czym jest manicure hybrydowy?

Paznokcie hybrydowe w przeciwieństwie do tipsów nie przedłużają płytki paznokcia, a jedynie ją stylizują. Do wykonania manicure hybrydowego stosuje się lakier do paznokci oraz specjalny żel. Pomalowane paznokcie utwardza się w specjalnej lampie. Dzięki temu lakier na paznokciach trzyma się dłużej oraz ładniej wygląda. Co więcej, jest odporny na uszkodzenia i odpryskiwanie. Sam efekt manicure hybrydowego utrzymuje się ok. 3 tygodnie. Manicure hybrydowy może być jednolity lub też mieć delikatne wzorki i zdobienia. Zmywa się go za pomocą specjalnego zmywacza na bazie acetonu, jednak w tym roztworze nie moczy się ich. Należy zaznaczyć, że manicure hybrydowy można wykonywać zarówno na długich, jak i krótkich paznokciach.

Chociaż ta metoda stylizacji paznokci uważana jest za bezpieczną, to trzeba pamiętać, że jej często stosowanie również potrafi osłabić paznokcie. Kilkumiesięczne wykonywanie manicure hybrydowego bez żadnej przerwy może prowadzić do ich rozdwajania się, kruchości i łamania. Warto także wspomnieć, że manicure hybrydowy można wykonać samodzielnie w domu. Jest to proste zadanie, wystarczy zaopatrzyć się w lampę UV do utwardzania hybryd, lakiery oraz bazę.

 

[Głosów:11    Średnia:2.4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ