Wyborowi sukni ślubnej dla Panny Młodej zawsze poświecą się wiele czasu i uwagi. Przymiarki, poszukiwania odpowiedniego fasonu oraz dodatków zabierają dużo czasu. Zupełnie inaczej jest w przypadku stroju Pana Młodego. Często schodzi on na drugi plan. Pary Młode jako pewnik biorą to, że jednym strojem ślubnym dla mężczyzny jest garnitur i nie poświęcają mu za dużo uwagi. Tymczasem poszukiwanie odpowiedniego stroju i dodatków dla Pana Młodego jest zajęciem, które wymaga go tyle samo co dobór sukni ślubnej. Co więcej, tradycyjny garnitur to nie jedyna opcja stroju dla Pana Młodego. Zobacz, co może założyć mężczyzna na swój ślub.

Garnitur ślubny – tradycyjny wybór

Najczęściej Pan Młody na ślubie i wesele występuje w garniturze. Taki wybór daje szeroki pole do popisu, ponieważ ilość ślubnych garniturów jest naprawdę duża. Bez większego problemu można dobrać więc jego krój, rodzaj oraz kolor do sylwetki Pana Młodego. Co więcej, mężczyźni, którzy mają z tym problem, mogą zdecydować się na garnitur ślubny szyty na miarę.

Garnitury ślubne występują w dwóch wersjach: dwuczęściowej oraz trzyczęściowej, gdzie oprócz spodni i marynarki wstępuje też kamizelka. Do garnituru konieczne jest dobranie również koszuli, muszki lub krawata, poszetki oraz butów.

Smoking ślubny – szykownie i elegancko

Smoking to kolejny strój dla Pana Młodego. Składa się on z czarnej marynarki w wersji jedno lub dwurzędowej, z jedwabnymi/ atłasowymi klapami, kamizelki w kolorze białym lub czarnym oraz czarnych spodni z atłasowym lampasem. Dodatkami do ślubnego smokingu są biała koszula z wykładanym kołnierzykiem oraz koniecznie czarna mucha (biały kolor much zarezerwowany jest dla kelnerów).  Smoking ślubny jest eleganckim strojem, dlatego też powinno się go zakładać na luksusowe przyjęcia weselne utrzymane w stylu francuskim czy glamour. Nie sprawdzi się na ślubie w stylu rustykalnym czy weselu plenerowym.

Ślubny frak – kwintesencja elegancji

Najelegantszym ze strojów ślubnych dla Pana Młodego jest frak. Od smokingu i garnituru odróżnia się długimi połami, kapami pokrytymi atłasem oraz spodniami bez mankietów, za to z dwoma bocznymi lampasami. Frak ślubny łączy się z białą kamizelką oraz sztywną białą koszulą z kołnierzykiem o łamanych rogach. Ze względu na swój elegancki i odświętny charakter frak zakłada się tylko na śluby szykowne i bogate.

Jak wybrać strój dla Pana Młodego?

Wybór stroju dla Pana Młodego nie różni się od dobierania stroju dla Panny Młodej. Powinien on być dopasowany do sylwetki oraz charakteru osoby, która ma go założyć, a także wpisywać się w styl wesela. Co więcej, należy zadbać o to, żeby strój dla Pana Młodego był wygodny i umożliwia komfortowe poruszanie się. Ma to znaczenie szczególnie przy wyborze smokingu czy fraka – panowie, którzy zazwyczaj nie chodzą w takich strojach, mogą mieć problem z siadaniem czy chodzeniem w nich. Zalecane jest więc, aby przed rozpoczęciem uroczystości poćwiczyli te elementy. Dobrze jest też pamiętać, że strój weselny dla Pana Młodego powinien pasować do tego Panny Młodej.

 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ