Czy kiedykolwiek zastanawiałaś się jak skutecznie i szybko zapuścić swoje włosy pomimo że nie są w swojej najlepszej kondycji?Okazuje się że poprzez stosowanie się do odpowiednich zasad twoje włosy, nawet jeżeli nie są zadbane, mogą urosnąć aż o 5 centymetrów w 2 miesiące!

Jak szybko zapuścić włosy? 

Pobudzanie mikrokrążenia z użyciem specjalnych szczotek.

Jednym z najważniejszych zasad przyspieszenia wzrostu włosów jest regularna stymulacja mikrokrążenia skóry głowy, co w efekcie podczas pielęgnacji dostarcza jak największą liczbę składników aktywnych w głąb macierzy włosa. Właściwie dobrana szczotka oraz częste szczotkowanie skalpu nie tylko pobudza krążenie, ale również oczyszcza skórę głowy i włosy z wszelkich zanieczyszczeń.Pobudzenie mikrocyrkulacji, które jest bardzo ważne podczas procesu zapuszczania włosów może zapewnić nam specjalna szczotka do masażu głowy z nylonowymi pętelkami. Poduszka z naturalnej gumy pozwala na równomiernie rozprowadzenie nacisku na całą powierzchnię szczotki, która w efekcie sprawi że nasza skóra będzie bardziej dotleniona i nawilżona, a co za tym idzie do przyczyni się do poprawienia jakości włosów oraz przyspieszy ich wzrost.

Przeczytaj też: http://www.suplementyzdrowia.pl/czy-mrozona-cukinia-jest-zdrowa/

Natomiast kiedy mamy do czynienia z gęstymi i długimi włosami, w tym przypadku  zdecydowanie lepiej sprawdzi się dedykowana szczotka z włosiem dzika i włóknem nylonowym. Używając odpowiedniego narzędzia, łatwiej rozczeszemy włosy oraz odżywimy je poprzez domknięcie łusek. 

Peeling a przyspieszenie porostu włosa.

Składniki aktywne intensywniej przyswajają się do dobrze dotlenionej skóry. Dlatego aby efektywnie przyspieszyć porost włosa i poprawić przy tym jego jakość powinniśmy przynajmniej raz w miesiącu zastosować peeling, który otworzy pory skalpu i usunie martwy naskórek. Na rynku znajdziemy wiele gotowych preparatów bazujące zarówno na niskich stężeniach kwasów hydroksylowych, jak i mechaniczne. Peeling możemy przygotować samodzielnie, sięgając  do kuchennej szafki w poszukiwaniu cukru lub sody

Źródło: https://www.pogodnatwarz.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ